CDP będzie wydawcą kilku nowych firm

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 3 min.
Cdp
Cdp

Firma CDP, po dość spokojnym okresie jeśli chodzi o działalność wydawniczą, ruszyło w końcu z ofensywą. Polska firma poinformowała dzisiaj, że do jej portfolio trafią w przyszłości gry takich studiów jak Dovetail Games, Wildcard Studio, Bigben oraz Skybound.

To ponoć nie koniec nowości i wydawca wciąż pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami portfolio, o których dowiemy się niebawem. Poniżej przedstawiamy wam, krótką charakterystykę firm, które rozpoczęły właśnie współpracę z CDP.

Studio Wildcard zostało założone w 2014 z misją tworzenia indie gier z jakością AAA. Są to twórcy z ogromnym doświadczeniem, którzy tworzą niestandardowe produkcje, które zdobyły ogromne zainteresowanie wśród graczy. Dotychczasowym największym sukcesem studia z Florydy, jest gra ARK, której będzie można spodziewać się w Polsce w wersji na PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. W planach studia jest także kilka innych tytułów, które w przyszłości z pewnością zagoszczą w Polsce.

Bigben Interactive SA to francuski wydawca z siedzibą w Lesquin. Firma została założona w 1981 i początkowo zajmowała się głównie projektowaniem, produkcją i dystrybucją akcesoriów do konsol. Kilkanaście lat temu ich portfolio mocno się rozwinęło i obecnie mają na swoim koncie wydanie kilkudziesięciu gier. Najbliższym tytułem w planie wydawniczym jest V-Rally 4, którego fizyczna premiera będzie miała miejsce 25 września. Kolejne ich tytuł to Pro Fishing Simulator (premiera 18 października), Rollercoaster Tycoon w wersji na NSW, (zapowiedziane na listopad tego roku) oraz Sinking City – przygodowy RPG osadzony w świecie Lovercrafta.

Dovetail Games jest co prawda obecne w portfolio CDP od kilku miesięcy, jednak jest to studio warte uwagi. Firma z Wielkiej Brytanii postawiła sobie ambitny cel zostania najlepszym na świecie wydawcą symulatorów. W lipcu ukazał się Train Sim World, bardzo ciepło przyjęty w środowisku pasjonatów kolei, a w najbliższych tygodniach czekają nas premiery Train Simulator 2019 oraz Fishing Sim World.

Skybound Entertainment to amerykańska firma założona przez Roberta Kirkmana, twórcę znanych komiksów z serii The Walking Dead. Skybound zajmuje się wszystkim, co dostarcza fanom rozrywkę: komiksami, serialami, grami, książkami i rozszerzoną rzeczywistością. CDP wyda w październiku gry zatytułowane The Long Dark oraz The Slime Rancher.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów