Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

CDP będzie wydawcą kilku nowych firm

Cdp
Cdp

Firma CDP, po dość spokojnym okresie jeśli chodzi o działalność wydawniczą, ruszyło w końcu z ofensywą. Polska firma poinformowała dzisiaj, że do jej portfolio trafią w przyszłości gry takich studiów jak Dovetail Games, Wildcard Studio, Bigben oraz Skybound.

To ponoć nie koniec nowości i wydawca wciąż pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami portfolio, o których dowiemy się niebawem. Poniżej przedstawiamy wam, krótką charakterystykę firm, które rozpoczęły właśnie współpracę z CDP.

Studio Wildcard zostało założone w 2014 z misją tworzenia indie gier z jakością AAA. Są to twórcy z ogromnym doświadczeniem, którzy tworzą niestandardowe produkcje, które zdobyły ogromne zainteresowanie wśród graczy. Dotychczasowym największym sukcesem studia z Florydy, jest gra ARK, której będzie można spodziewać się w Polsce w wersji na PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. W planach studia jest także kilka innych tytułów, które w przyszłości z pewnością zagoszczą w Polsce.

Bigben Interactive SA to francuski wydawca z siedzibą w Lesquin. Firma została założona w 1981 i początkowo zajmowała się głównie projektowaniem, produkcją i dystrybucją akcesoriów do konsol. Kilkanaście lat temu ich portfolio mocno się rozwinęło i obecnie mają na swoim koncie wydanie kilkudziesięciu gier. Najbliższym tytułem w planie wydawniczym jest V-Rally 4, którego fizyczna premiera będzie miała miejsce 25 września. Kolejne ich tytuł to Pro Fishing Simulator (premiera 18 października), Rollercoaster Tycoon w wersji na NSW, (zapowiedziane na listopad tego roku) oraz Sinking City – przygodowy RPG osadzony w świecie Lovercrafta.

Dovetail Games jest co prawda obecne w portfolio CDP od kilku miesięcy, jednak jest to studio warte uwagi. Firma z Wielkiej Brytanii postawiła sobie ambitny cel zostania najlepszym na świecie wydawcą symulatorów. W lipcu ukazał się Train Sim World, bardzo ciepło przyjęty w środowisku pasjonatów kolei, a w najbliższych tygodniach czekają nas premiery Train Simulator 2019 oraz Fishing Sim World.

Skybound Entertainment to amerykańska firma założona przez Roberta Kirkmana, twórcę znanych komiksów z serii The Walking Dead. Skybound zajmuje się wszystkim, co dostarcza fanom rozrywkę: komiksami, serialami, grami, książkami i rozszerzoną rzeczywistością. CDP wyda w październiku gry zatytułowane The Long Dark oraz The Slime Rancher.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement