Capcom jest pewne wysokiej jakości Resident Evil 7

resident evil 7 1 e1465933141224

Antoine Molant, dyrektor marketingu pracujący przy produkcji Resident Evil 7: Biohazard, jest pewny co do jakości najnowszego dzieła Capcomu. W rozmowie z magazynem MCV wypowiedział się na temat tego, jak gra zostanie przyjęta przez recenzentów:

Oczywiście chcielibyśmy dostawać same 10 i 9, ale jestem przekonany, że zobaczymy kilka 8

Traktowanie recenzji z oceną ogólną na poziomie 8, jako ostateczność, świadczy nie tylko o sporych ambicjach twórców, ale również o ich dużej pewności co do jakości produktu.

Molant kontynuował:

Jesteśmy bardzo pewni siebie jeśli chodzi o jakość. Jest to prawdopodobnie największe gra Capcomu wypuszczona na platformy obecnej generacji.

Oczywiście wysokie oceny to jedno, a sprzedaż to drugie. Byliśmy już świadkami w dobie ósmej generacji, kiedy świetna produkcja zaliczała kiepski wyniki sprzedaż (np. Obcy: Izolacja). Resident Evil 7 taka sytuacja chyba nie grozi. Liczba preorderów jest bardzo wysoka , a Molant przewiduje, że w dniu premiery sprzedadzą 4 mln egzemplarzy.

Resident Evil 7: Biohazard zadebiutuje 24 stycznia w edycji na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz komputery osobiste.