Call of Duty: Black Ops 4 ogrywane w najciemniejszym pomieszczeniu na świecie

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Call Of Duty Black Ops 4
Call Of Duty Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4 było ogrywane w najciemniejszym pomieszczeniu na świecie, stworzonym specjalnie na tę okazję. Do jego zbudowania wykorzystano Vantablack, czyli super-czarną powłokę, która utrzymuje rekord świata w kategorii najciemniejszej substancji stworzonej przez człowieka. Powłoka pochłaniająca 99,965% światła jest dziełem brytyjskiej firmy Surrey Nanosystems i powstała na użytek programów kosmicznych.

Dzięki zastosowaniu specjalnej wersji Vantablack zwanej VBx2, zaprojektowano unikalne architektoniczne doświadczenie dla gry w Call of Duty: Black Ops 4. Black Ops House, bo tak nazwano tę jedyną w swoim rodzaju scenerię, pochłania niemal całe światło, tworząc optyczną iluzję grania w całkowitych ciemnościach.

Na temat projektu wypowiedział się David Tyler, wiceprezes Call of Duty, Activision:

Black Ops 4 to najgłębszą i najbardziej wciągającą odsłona Black Ops, którą Treyarch kiedykolwiek stworzył, więc jest to niesamowita okazja, by stworzyć pasującą do niej przestrzeń. Black Ops House to nieskończenie ciemna, gamingowa przestrzeń, która całkowicie zanurza gracza w rozgrywce. Niezależenie od tego czy grasz w tryb Multiplayer, czy doświadczasz zupełnie nowego trybu battle royale – Blackout, czy zapewniasz sobie dreszczyku emocji w trybie Zombie; to jedyne w swoim rodzaju gamingowe doświadczenie wynosi wrażenia z gry na zupełnie nowy poziom. To był fascynujący i dający ogrom radości sposób na świętowanie premiery Black Ops 4.

Czy uważacie, że granie w zupełnej ciemności zapewnia lepsze wrażenia z gry?

Call of Duty: Black Ops 4 zadebiutuje już jutro na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów