By podejść do dodatku Assassin’s Creed: Origins – Ukryci, konieczny jest wysoki level

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.
Assassin's Creed Origins
Assassin's Creed Origins

Wczoraj zadebiutował pierwszy fabularny dodatek do gry Assassin’s Creed: Origins zatytułowany The Hidden Ones (Ukryci). Jeśli graliście w podstawkę skupiając się głównie na kampanii, będziecie mieć problem z podejściem do tego DLC. Podstawową historię gry można było przejść na levelu 32-34, a dodatek do komfortowej rozgrywki zaleca minimum 39  poziom.

Niestety Ubisoft nie zdecydował się na podobne rozwiązania jakie były w Wiedźminie 3. Gdy chcieliśmy rozpocząć zabawę w dodatek do polskiej gry, mogliśmy wygenerować postać o potrzebnym levelu i uzbrojeniu.

Czy jest sens podchodzić do dodatku Ukryci na poziomie około 34? Oczywiście spróbować można, ale w starciach nawet zwykli przeciwnicy zadają ciosy zabierające ponad połowę życia. Nie działają na nich ataki z ukrycia i strzały w głowę (małe obrażenia). Co więc zrobić? W Assassin’s Creed: Origins pozostaje wykonywanie pobocznych questów i odkrywanie mapy, by podnieść parametry swojej postaci. Podobnie jak w podstawowej wersji gry jesteśmy zmuszani do trzaskania aktywności pobocznych, by ruszyć wątek fabularny.

Sprawa nie wygląda dla graczy komfortowo, gdyż twórcy niejako wymuszają na nich wykonywanie aktywności, z których wcześniej z jakiś powodów zrezygnowali. Assassin’s Creed: Origins zgarnął po premierze bardzo pozytywne recenzje, ale jednym z największych zarzutów stawianych grze był niedopracowany balans pomiędzy levelem postaci a etapem rozgrywki. Gracze narzekali na konieczność wykonywania z czasem nużących misji pobocznych i dodatkowych aktywność. Niestety dodatek problemy te jeszcze bardziej uwidacznia.

Pierwsze rozszerzenie zatytułowane The Hidden Ones, kontynuuje historię rozwoju Bractwa i przenosi gracza cztery lata po wydarzeniach z podstawki. Asasyni wchodzą w konflikt z rzymskimi okupantami w nowym regionie, Synaju.

Gra Assassin’s Creed: Origins została wydana w na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Dodatek The Hidden Ones dostępny jest dla posiadaczy przepustki sezonowej, ale również od 23 stycznia można go nabyć oddzielnie za 39,99 zł.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów