By podejść do dodatku Assassin’s Creed: Origins – Ukryci, konieczny jest wysoki level

Assassin's Creed Origins
Assassin's Creed Origins

Wczoraj zadebiutował pierwszy fabularny dodatek do gry Assassin’s Creed: Origins zatytułowany The Hidden Ones (Ukryci). Jeśli graliście w podstawkę skupiając się głównie na kampanii, będziecie mieć problem z podejściem do tego DLC. Podstawową historię gry można było przejść na levelu 32-34, a dodatek do komfortowej rozgrywki zaleca minimum 39  poziom.

Niestety Ubisoft nie zdecydował się na podobne rozwiązania jakie były w Wiedźminie 3. Gdy chcieliśmy rozpocząć zabawę w dodatek do polskiej gry, mogliśmy wygenerować postać o potrzebnym levelu i uzbrojeniu.

Czy jest sens podchodzić do dodatku Ukryci na poziomie około 34? Oczywiście spróbować można, ale w starciach nawet zwykli przeciwnicy zadają ciosy zabierające ponad połowę życia. Nie działają na nich ataki z ukrycia i strzały w głowę (małe obrażenia). Co więc zrobić? W Assassin’s Creed: Origins pozostaje wykonywanie pobocznych questów i odkrywanie mapy, by podnieść parametry swojej postaci. Podobnie jak w podstawowej wersji gry jesteśmy zmuszani do trzaskania aktywności pobocznych, by ruszyć wątek fabularny.

Sprawa nie wygląda dla graczy komfortowo, gdyż twórcy niejako wymuszają na nich wykonywanie aktywności, z których wcześniej z jakiś powodów zrezygnowali. Assassin’s Creed: Origins zgarnął po premierze bardzo pozytywne recenzje, ale jednym z największych zarzutów stawianych grze był niedopracowany balans pomiędzy levelem postaci a etapem rozgrywki. Gracze narzekali na konieczność wykonywania z czasem nużących misji pobocznych i dodatkowych aktywność. Niestety dodatek problemy te jeszcze bardziej uwidacznia.

Pierwsze rozszerzenie zatytułowane The Hidden Ones, kontynuuje historię rozwoju Bractwa i przenosi gracza cztery lata po wydarzeniach z podstawki. Asasyni wchodzą w konflikt z rzymskimi okupantami w nowym regionie, Synaju.

Gra Assassin’s Creed: Origins została wydana w na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Dodatek The Hidden Ones dostępny jest dla posiadaczy przepustki sezonowej, ale również od 23 stycznia można go nabyć oddzielnie za 39,99 zł.