Beam zmienia się w Mixera – aplikacja mobilna, głosowania i wspólne streamowanie

Nadciąga poważne zagrożenie dla Twitcha i YouTube?

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.

Prawie rok temu Microsoft przejął serwis Beam, który zajmował się udostępnianiem rozgrywki z gier. Od tego czasu usługa została wbudowana w system konsoli Xbox One i zintegrowana z Windows 10. Charakteryzuje się małym opóźnieniem transmisji oraz pozwala na wprowadzenie elementów interaktywnych. Microsoft uznał, że wcześniejsza nazwa słabo odzwierciedla tą „rewolucyjną” technologię i dziś przedstawił jej nową nazwę –  Mixer.

Mixer ma zagrozić serwisowi Twitch i YouTube oryginalnymi opcjami. Jedną z nich jest streamowanie rozgrywki wspólnie z 3 innymi graczami. W grach zespołowych oznacza to zupełnie nowe możliwości dzielenia się rozgrywką.

Poza tym w niektórych tytułach osoby obserwujący rozgrywkę, będą mogły głosować nad decyzją jaką ma podjąć gracz. Na razie ta opcja ma zostać dodana do produkcji Talltale Games.

W Google Play i iOS w wersji beta pojawiła się mobilna aplikacja, która pozwala nagrywać za pomocą telefonu nasze poczynania w czasie streamowania. Twórcy zapowiadają, że niedługo za pomocą appki, będzie można także dzielić się rozgrywką z gier mobilnych.

Mixer jest już dostępny na Xbox One i Windows 10. Poniżej możecie zobaczyć wprowadzenie do usługi:

Wprowadzenie do Mixera

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów