Avengers: Koniec gry drugim najbardziej kasowym filmem wszech czasów

Radosław Krajewski | @Kr4ju | | Przeczytasz w 2 min.
Avengers: Koniec gry8

Najnowszy hit Marvela nie zwalnia tempa. Avengers: Koniec gry w drugi weekend w amerykańskich kinach przyniósł kolejne 145,8 mln dolarów. Łącznie w Ameryce film zarobił już 619,6 mln dolarów, co jest czwartym najlepszym wynikiem dla wszystkich produkcji z Kinowego Uniwersum Marvela, oraz dziewiątym najbardziej dochodowym filmem amerykańskiego box office.

Drugi weekend przyniósł z pozostałych rynków 282,2 mln dolarów, co łącznie daje już 1,569 mld dolarów zarobionymi poza Ameryką. Tak rewelacyjny wynik raptem po drugim weekendzie wyświetlania filmu w kinach nie byłby możliwy, gdyby nie świetny wynik Chin, z których pochodzi aż 575,8 mln dolarów. Avengers: Koniec gry jest najbardziej dochodowym zagranicznym filmem chińskiego box office’u. Do wyniku najbardziej kasowych chińskich produkcji wciąż brakuje kilku setek milionów.

Wszystko to jednak blednie przy globalnym wyniku filmu, który wynosi 2,188 mld dolarów. Jest to najszybciej zarobione 2 mld dolarów w historii. Avengers: Koniec gry potrzebował na to zaledwie 11 dni. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że superhit Marvela pokonał dwudziestodwuletni rekord Titanica, wynoszący 2,187 mld dolarów. Oznacza to, że Avengers: Koniec gry jest obecnie drugim najbardziej kasowym filmem wszech czasów. Do pierwszego w tej klasyfikacji Avatara traci równe 600 mln dolarów. Analitycy optymistycznie patrzą na pobicie dziesięcioletniego rekordu Avatara.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów