Assassin’s Creed Valhalla z oficjalnym zwiastunem. Znamy szczegóły nowej gry Ubisoftu

Assassin's Creed Valhalla1

Już wczoraj, podczas trwającego kilka godzin streama, dowiedzieliśmy się, że tegoroczna odsłona serii Assassin’s Creed pozwoli nam przenieść się na mroźną północ i pokierować jednym z wikingów. Zgodnie z obietnicą, Ubisoft opublikowały pierwszy zwiastun promujący Assassin’s Creed Valhalla.

Gra zadebiutuje pod koniec 2020 roku i pojawi się zarówno na konsolach obecnej generacji, czyli Xboksie One i PlayStation 4, jak i Xbox Series X i PlayStation 5, które również pojawią się na rynku wraz z końcem roku. Assassin’s Creed Valhalla pojawi się także na komputerach osobistych, gdzie grę znajdziemy w sklepie Ubisoftu oraz Epic Games Store, a także w usłudze Google Stadia.

Najnowsza część serii o asasynach rozpocznie się od zasypanej śniegiem Norwegii w IX wieku. Szybko jednak przeniesiemy się do Anglii, rozpoczynając podboje zupełnie nowego terytorium do osiedlenia się naszego ludu. Co nie będzie łatwe, bo wyspa pełna naturalnych zasobów pogrążona jest w brutalnej wojnie o tron. W Assassin’s Creed Valhalla przyjdzie nam wcielić się w bohatera lub bohaterkę o imieniu Eivor, której to postaci będziemy mogli modyfikować wygląd, poprzez zmianę fryzury, dodanie barw wojennych i tatuaży, a także elementów wyposażenia.

Assassin's Creed Valhalla2

W tej odsłonie serii powracają wybory fabularne. Tym razem będziemy zawierać sojusze polityczne, aby mieć szansę z potężnymi siłami armii przeciwnika, czy zapewniając ochronę własnej wiosce. Decyzje mają rzutować nie tylko na przebieg historii, ale również przyszłość naszego klanu.

Assassin’s Creed Valhalla postawi również na elementy zaczerpnięte z historii, jak i mitologii. Już teraz wiemy, że w grze pojawi się Alfred Wielki z Wessex, jak również nordyccy bogowie, na czele z Odynem.

Assassin's Creed Valhalla5

Twórcy zapewniają o licznych zmianach w mechanice RPG, jak również systemie walki. Naszą postacią będziemy mogli wykorzystać charakterystyczny, brutalny styl walki wikingów, dzierżąc w dłoniach dwuręczny topór, miecz, czy korzystając z tarczy. Ponadto gra zaoferuje udział w zaciętych bitwach oraz przeprowadzanie najazdów, dzięki którym zdobędziemy surowce do rozbudowy naszej osady. Wykorzystując je wzniesiemy lub rozbudujemy budynki, które dadzą nam nowe możliwości, ulepszenia i misje. Ma to być kolejny ważny element Assassin’s Creed Valhalla.

Ponownie świat będzie w pełni otwarty oraz rozległy. Tym razem zabraknie wierzchowców, ale powróci morska żegluga. W przerwach między wykonywaniem misji, będziemy mogli wziąć udział w pobocznych zabawach, takich jak polowania, zawody pijackie, a także tradycyjne wikińskie pyskówki, czyli historyczna wersja współczesnych rapowych bitew.

Assassin's Creed Valhalla3

Po zwiastunie gry, Ubisoft ujawnił cztery różne edycje Assassin’s Creed Valhalla. Poza standardowym wydaniem (249 zł za wersję PC i 289,90 zł za wersję konsolową), pojawi się również Edycja Gold oraz Ultimate. Pierwszy z nich w domyślnej cenie 399 zł (PC) i 414,90 zł (XBO, PS4), poza standardową grą, zawierać będzie przepustkę sezonową. Edycja Ultimate zawierać będzie to samo co Edycja Gold, oraz pakiet dodatków do wykorzystania w grze, jak specjalne wyposażenie naszej postaci, elementy kosmetyczne dla osady i okrętu, a także zestaw run, dzięki któremu ulepszymy statystyki naszego uzbrojenia. Sugerowana cena to 479 zł.

Nie zapomniano również o specjalnej edycji kolekcjonerskiej, w skład której wchodzi wszystko to, co zawiera Edycja Ultimate, oraz 30-centymetrową figurkę Eivor z fragmentem jej drakkara, stalowe pudełko z unikalną ilustracją, ekskluzywne litografie, 5-centymetrową statuetkę Eivora z jego krukiem i toporem, soundtrack z gry, a wszystko to zostanie zapakowane w kolekcjonerskie opakowanie. Sugerowana cena wynosi 859,90 zł.

Assassin's Creed Valhalla4