Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

XSX

Assassin’s Creed Valhalla – poznaliśmy datę premiery dodatku Gniew Druidów

assassins creed valhalla

Ubisoft ogłosił, że pierwsze duże rozszerzenie fabularne do Assassin’s Creed Valhalla, „Gniew Druidów”, będzie dostępne od 29 kwietnia tego roku. Dodatkowo już dziś gracze mogą celebrować wiosnę w ramach ograniczonego czasowo święta Ostara. To już drugi sezon tego typu aktywności – składają się na niego unikatowa zawartość fabularna oraz inne wydarzenia w grze dostępne dla wszystkich graczy.

Święto Ostara, pierwsza aktualizacja sezonu Ostara, zaprasza graczy do odkrywania specjalnego wydarzenia w grze, aktywnego do 8 kwietnia w osadzie graczy Ravensthorpe. To właśnie w malowniczej wiosce wikingów dostępne będą różne aktywności oraz nagrody w stylu wielkanocnym:

  • Możliwość dekoracji osady.
  • Mini-gry picia, łucznictwa i walk.
  • Trzy nowe zadania dla postaci: Eivor zmierzy się z polowaniem na pisanki, koronacją Majowej Królowej i obroną osady przed nocnymi duchami.
  • Trzy nowe umiejętności: Dzięki zdolności nieustraszonego skoczka Eivor może spaść na wrogów, atakując ich, a umiejętności łupienia kruka i łupienia pożywienia zwiększają efektywność podczas walki dystansowej i w zwarciu.
  • Unikatowe nagrody, w tym dekoracje osady i elementy personalizacji bohatera.

Aby przeżyć święto Ostara, gracze muszą dotrzeć do Anglii i ukończyć jeden z pierwszych wątków fabularnych – Grantebridgescire lub Ledecestrescire. Następnie święto uruchomi się automatycznie, gdy gracze trafią do osady. Aby zyskać dostęp do aktywności Majowej Królowej, osada gracza musi osiągnąć poziom 3.

Począwszy od dziś gracze mogą także zmieniać wygląd wyposażenia głównej postaci poprzez personalizację wizualną. W takim przypadku statystyki wyposażenia i pancerza pozostaną niezmienione, ale ich wygląd będzie można wybrać spośród dostępnych, ulubionych wzorów. Dzięki temu Eivor przyjmie taki wikiński styl, jaki podoba się graczowi z zachowaniem najlepszych dostępnych statystyk. Po znalezieniu elementu wyposażenia, jego wygląd będzie można zmienić płacąc srebrem u kowala w Ravensthorpe. Wygląd zmieniać będzie można w ramach tej samej kategorii przedmiotu (np. mieczy, toporów, itd.).

Aby uczcić wkład społeczności Assassin’s Creed w rozwój najnowszej części serii, gracze otrzymają strój legendarnego bohatera Altaira, zestaw sprzętu święta Jul, elementy kosmetyczne i 300 opali – wszystko to zupełnie bezpłatnie. Aby odebrać nagrody, wystarczy przejść do sklepu Animusa.

Sezon Ostara uzupełniać będą dwie dodatkowe aktualizacje udostępnione w niedalekiej przyszłości:

  • Wyzwanie mistrzostwa: nowy tryb, oparty o mechanikę walki Assassin’s Creed Valhalla, zapewniający bitewne starcia do ponownego rozgrywania. Do osady przybędzie mistrz, dzięki któremu Eivor będzie ćwiczyć i szlifować wyzwania, a następnie osiągnie mistrzostwo w brutalnej walce.
  • Inne dodatkowe nagrody.

W płatnym dodatku „Gniew Druidów”, dostępnym od 29 kwietnia, gracze wyruszą do Irlandii i odkryją tajemnice starożytnego kultu druidów – śledząc jego członków. Zanurzając się w gaelickich mitach i folklorze, będą walczyli w nawiedzonych lasach i wśród olśniewających krajobrazów, zyskując wpływy wśród celtyckich królów.

Dodatek „Gniew Druidów” będzie dostępny osobno, w cenie 99,90 zł. Gracze mogą też zyskać dostęp do dodatku poprzez zakup Season Passa, dostępnego już teraz, w cenie 159,90 zł albo jako część Gold, Ultimate lub kolekcjonerskiej Assassin’s Creed Valhalla.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Advertisement

Zobacz także...

TESTY SPRZĘTÓW

Garmin już od kilku dobrych lat podbija rynek zegarków sportowych. W swojej ofercie posiada wiele produktów z różnych półek cenowych, które są kierowane do...

MOBILE

NieR Re[in]carnation, mobilna odsłona uznanej serii autorstwa Yoko Taro, otrzymało nareszcie datę zachodniej premiery. Tytuł ten do tej pory dostępny był wyłącznie w Japonii,...

XONE

Studio Pythonesque ogłosiło daty premier konsolowych wersji uznanej przez krytyków przygodówki point’n’click The Procession to Calvary. Gra trafi na Nintendo Switch oraz Xboksa One...

RECENZJE GIER

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 pierwotnie zadebiutowało na komputerach osobistych z systemem Windows oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w wakacje zeszłego roku,...

Advertisement