Arsenał Artema w Metro Exodus robi wrażenie

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Metro Exodus

Studio 4A Games opublikowało kolejny zwiastun Metro Exodus. Tym razem na materiale zaprezentowano uzbrojenie, jakim posługiwać się będzie Artem przemierzając postapokaliptyczną Rosję.

Seria Metro zawsze słynęła z wyjątkowego, choć niezbyt bogatego arsenału. W tym niezwykłym uniwersum, broń palna to najczęściej własnoręczne przeróbki, których nie uświadczmy w żadnej innej produkcji. Na potrzeby Metro Exodus deweloper kompletnie odświeżył system broni. Każdy karabin czy pistolet ma być funkcjonalny, ale też dawać ogromne możliwości dostosowywania i przerabiania do własnych potrzeb. Ponadto o broń w Metro Exodus trzeba dbać – należy ją czyścić i utrzymywać w odpowiedniej kondycji, co pozwoli zapobiec zacinaniu się i przegrzewaniu. To kolejna element mający niemały wpływ na immersję.

Już jutro pojawi się szczegółowy materiał o karabinach, w tym ikonicznym Kałasznikowie, śmiercionośnym Buldogu oraz broni, z której korzysta towarzyszka Artema – Ania.

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów