Apex Legends zgromadziło milion graczy w mniej niż 8 godzin. W ponad dobę zagrały już 2 miliony osób!

apex legends

Wczoraj, bez żadnych zapowiedzi, zadebiutowała gra Apex Legends. Jest to nowa darmowa produkcja battle royale od deweloperów Titanfall – Respawn Entertainment.

Gra cieszy się wielką popularnością, bowiem w niecałe 8 godzin po premierze Apex Legends zgromadziło aż milion graczy. Jest to niewątpliwie zadowalający wynik, mając na uwadze fakt, że o żadnym przedpremierowym marketingu nie było mowy.

Niesamowite jest to, że wynik już zdążył się podwoić. W ponad dobę od premiery w Apex Legends zagrały 2 miliony osób! Vince Zampella najpewniej od wczoraj skacze z radości.

Na sukces Apex Legends mogło mieć wpływ parę czynników. Po pierwsze, studio odpowiedzialne za produkcję, czyli Respawn Entertainment. Deweloper zyskał pewne zaufanie graczy po premierze dwóch części Titanfall, które okazało się cichym bohaterem. Nikt nie spodziewał się fajerwerków po tej grze, a produkcja okazała się być naprawdę solidna. Drugą sprawą jest stale utrzymujące lub nawet zwiększające się zapotrzebowanie rynku na gry battle royale. O komercyjnym sukcesie Fortnite’a czy PUBG chyba nie trzeba wspominać. Poza tym battle royale w najnowszej odsłonie Call of Duty zostało przyjęte bardzo dobrze, a tryb niedługo pojawi się również w Battlefield V.

Apex Legends zadebiutowało wczoraj na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz na komputery osobiste z systemem Windows. Jak myślicie, czy najnowsza gra twórców Titanfall dobije do kolejnej okrągłej liczby i już niedługo będziemy mieli doniesienia o tym, że w produkcję zagrało już ponad 3 miliony graczy? Jak wam podoba się Apex Legends? Dajcie znać w komentarzach.


Źródło: https://twitter.com/VinceZampella/status/1092632637716365315