Apex Legends właśnie zadebiutowało na PC i konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Apex Legends
Apex Legends

Electronic Arts poinformowało, że Apex Legends, nowa gra studia Respawn, właśnie zadebiutowała na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja jest darmową strzelanka oferująca rozgrywkę w konwencji battle royale.

Akcja Apex Legends osadzona jest w uniwersum Titanfall. Gra oferuję zabawę przy użyciu unikalnych postaci z naciskiem na współpracę drużynową i wiele innowacyjnych mechanik rozgrywki. To nie jest klasyczny battle royale, nowa produkcja Respawn Entertainment na nowo definiuję gatunek, opierając rozgrywkę głównie na współpracy całego zespołu. Gracze będą wybierać spośród ośmiu Legend, z których każda ma własne, unikalne umiejętności i style gry. Do Legend będą należeć postacie takie jak Bloodhound – tropiciel, który może zobaczyć ostatnią aktywność wroga na mapie, czy Lifeline – medyk z pola bitwy, który może chronić członków drużyny i ich reanimować.

Apex Legends oferuje także Respawn Beacons – miejsca, w których można jednorazowo ożywić pokonanych członków drużyny, kontekstowy system komunikacyjny Ping czy inteligentny system ekwipunku, który automatycznie podłącza dodatki i ulepszenia do odpowiedniej broni po ich zebraniu.

W marcu wystartuje pierwszy sezon Apex Legends i zaoferuje graczom możliwość zakupu przepustki sezonowej, dającej dostęp do ekskluzywnych przedmiotów.

Zwiastun Apex Legends