Amnesia: Collection dostępna na Nintendo Switch

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Amnesia Collection
Amnesia Collection

Frictional Games poinformowało, że pakiet trzech kultowych horrorów zatytułowany Amnesia: Collection zadebiutował właśnie na konsoli Nintendo Switch. Nie jest to pierwsze wydanie kolekcji, gdyż pierwotnie gry w tej postaci zadebiutowały w 2016 roku na PlayStation 4, a dwa lata później na Xbox One.

Amnesia: Collection to zestaw trzech pierwszoosobowych gier przygodowych zrealizowanych w konwencji horroru – Amnesia: The Dark Descent z 2010 roku, dodatku Amnesia: Justine z tego samego roku oraz Amnesia: A Machine for Pigs z roku 2013. Za dwie pierwsze produkcje odpowiada studio Frictional Games, które przy drugiej części jedynie współpracowało z developerami ze studia The Chinese Room.

Wspólnym mianownikiem każdej z produkcji  jest tytułowa amnezja. Bohaterowie trafią bowiem w niewyjaśnionych okolicznościach do miejsca akcji gry i nie pamiętają nic ze swojej przeszłości. Zadaniem graczy jest ją powoli odkrywać.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów