Alan Wake doczeka się serialowej wersji

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Czekacie na nowe przygody Alana Wake’a? No cóż, w pewnym sensie się doczekacie. Serwis Variety doniósł bowiem, że studio Remedy Entertainment pracuje obecnie nie tylko nad grą Alan Wake 2, lecz także nad serialem telewizyjnym inspirowanym kultowym już tytułem z 2010 roku. Epizodyczny charakter pierwowzoru ma ułatwić przełożenie historii pogrążonego w niemocy twórczej pisarza na srebrny ekran.

Producentem wykonawczym będzie Peter Calloway, odpowiedzialny między innymi za serial Legion. Jednak przy produkcji serialu dużą rolę odegra Sam Lake, autor scenariusza do takich tytułów jak Max Payne, czy właśnie Alan Wake. W serialu tytułowa postać będzie nadal kluczowa dla historii, ale twórca planuje się także skupić na wielu pobocznych postaciach ze świata gry. Ponoć jej fabuła będzie zaledwie punktem startowym dla historii, która w serialu zostanie znacznie rozbudowana.

Nie wiemy jeszcze kiedy zadebiutuje telewizyjna adaptacja gry Alan Wake, projekt jest bowiem na wczesnym etapie i prace w studiu rozpoczną się dopiero w październiku.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów