A Plague Tale: Innocence doczeka się telewizyjnej adaptacji

A Plague Tale Innocence
A Plague Tale Innocence

A Plague Tale: Innocence, to jedna z najlepszych gier 2019 roku. Produkcja w najbliższym czasie doczeka się nie tylko kontynuacji, ale również telewizyjnej adaptacji.

Serialową wersję A Plague Tale: Innocence wyreżyseruje Mathieu Turi, pracujący wcześniej, chociażby przy serialu Ocaleni czy też asystował Quentinowi Tarantino przy Bękartach wojny.

Producentem projektu jest Merlin Productions, a współproducentem wydawca gry Focus Entertainment. Przedstawiciel Merlin Productions zaznaczył, że autorzy oryginału mieli okazję sprzedać prawa do adaptacji w Stanach Zjednoczonych, ale ostatecznie zdecydowali się na współpracę z rodzimą firmą. W końcu za grę odpowiada nie tylko francuski wydawca, ale także francuskie studio Asobo. 

Przypomnijmy, że A Plague Tale: Innocence opowiada historię nastoletniej Amici, która wraz ze swoim młodszym bratem Hugo, przemierza ogarniętą dżumą Francję. To jednak niejedyne ich utrapienie, gdyż rodzeństwu po pietach, cały czas depcze hiszpańska inkwizycja.

Asobo Studio pracuje obecnie nad sequelem zatytułowanym A Plague Tale: Requiem, który ponownie pozwoli śledzić losy dwójki bohaterów. Premiera zaplanowana jest na ten rok na PC, PS5 i Xbox Series.