HIRO Spider plus – recenzja myszki

Hiro Spider Plus
Hiro Spider Plus

NTT System wzięło się za odświeżenie swoich najbardziej popularnych myszek. W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy test HIRO Aero V.2, a dzisiaj dzielimy się recenzją HIRO Spider+, czyli gryzonia, który w pierwotnej wersji debiutował w 2017 roku.

HIRO Spider+ to budżetowa myszka gamingowa w przedziale cenowym do 100 zł. Urządzenie zapakowane jest w estetyczny kartonik z okienkiem. W zestawie oprócz samego urządzenia znajdziemy kartę specyfikacji technicznej, brakuje jednak płyty CD z oprogramowaniem, która była dostępna we wcześniejszej wersji urządzenia. Oprogramowanie więc należy pobrać ze strony producenta.

HIRO Spider plus – design i wykonanie

Tak jak w przypadku Aero, odświeżeniu uległy tylko parametry techniczne, a wygląd gryzonia oraz jakość materiałów pozostały bez zmian. Urządzenie z całą pewnością może się podobać. Już po pierwszym spojrzeniu na gryzonia staje się jasne, skąd wzięła się jego nazwa. Wierzch myszki pokryty jest wzorem przypominającym sieć pająka, która po podłączeniu do komputera jest efektownie podświetlana. Podświetlenie mieni się różnymi kolorami, a dzięki oprogramowaniu możemy zmieniać jego ustawienia. Sama bryła jest dość agresywna, ale nie na tyle by odstręczać swoją oryginalnością. Całość wykonana jest z matowego plastiku, bez gumowanych czy gumowych wkładek. Boki myszki wykonane są z plastiku na wysoki połysk, pokrytego drobną fakturą, mającą zapewnić lepsze „trzymanie się” myszki.

Hiro Spider

Kształt HIRO Spider nie tylko cieszy oko, ale również jest ergonomiczny. Myszka dobrze leży w ręce i mogą z niej korzystać zarówno osoby prawo jak i leworęczne. Niestety przyciski boczne służące między innymi do przewijania, umiejscowione są tylko po lewej stronie, co jednak nieco utrudnia użytkowanie sprzętu osobom leworęcznym.

Myszka jest przewodowa, posiada 1,5 metrowy kabel w oplocie, który wciąż jest  jednym z najsłabszych elementów urządzenia. Przewód jest bardzo sztywny, co wpływa niekorzystnie na komfort korzystania z myszki.

Hiro Spider (4)

HIRO Spider – Funkcjonalność

Pod względem parametrów technicznych gryzoń prezentuje się nieco lepiej niż wersja z 2017 roku. Sensor optyczny Avago 3050 został zastąpiony Avago 3325 o wyżej częstotliwości próbkowania wynoszącej 6000 fps. Myszka posiada także szeroki zakres ustawienia rozdzielczości od 250 do 5000 DPI. Co prawda producent na pudełku wersji bez plusa deklarował rozdzielczość nawet do 7000 DPI, ale był to błąd i tak naprawdę myszka osiągała wówczas rozdzielczość maksymalną na poziomie 4000 DPI. Jednak i tym razem firma NTT System miała problem z podaniem prawdziwych informacji na pudełku i karcie specyfikacji urządzenia. Utrzymuje ona bowiem, że myszka ma cztery definiowalne poziomy DPI, gdy tak naprawdę ma ich sześć.

Wracając do nowych parametrów, poprawie uległa także maksymalna prędkość, która została podniesiona z 80ips do 100ips.  Wszystkie te cyferki prezentują się nieźle i co ważne znacząco wpływają na funkcjonalność urządzenia oraz komfort pracy. Optyka urządzenia w końcu pozwala myszce dobrze działać na szklanych blatach, co nie było wcześniej możliwe.

Myszka prowadzi się bardzo dobrze na większości powierzchni i duża w tym zasługa trzech teflonowych ślizgaczy. Ogólnie podczas użytkowania trudno mieć jakieś poważniejsze zastrzeżenia do HIRO Spider plus. Gra sprawiała mi sporo frajdy i nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Myszka świetnie się trzyma i podczas dwóch tygodni testowania nie miałem z nią najmniejszych problemów.

Hiro Spider

Test HIRO Spider – podsumowanie

HIRO Spider+ to mocny przedstawiciel myszek w kategorii cenowej nawet do 150 zł. Urządzenie zostało solidnie odświeżone, a nowy sensor optyczny oraz podwyższone parametry sprawiają, że myszka jest odczuwalnie lepsza od swojej pierwotnej wersji. Co ważne, cena gryzonie nie uległa zmienia, za co NTT System należą się brawa.

HIRO Spider+ – cechy i parametry techniczne

  • Maksymalna prędkość: 1000ips
  • Maksymalne przyśpieszenie: 20G
  • Częstotliwość raportowania: 125-250-500-1000 HZ
  • Częstotliwość próbkowania: 6000fps
  • Rozdzielczość: 250-5000 DPI
  • Pięć przycisków akcji
  • Przewód w oplocie
  • Trzy teflonowe ślizgacze
  • Podświetlanie LED
Plusy
  • Solidne wykonanie
  • Design
  • Odczuwalna poprawa względem pierwszej wersji
Minusy
  • Sztywny kabel
8.5
Ocenił Kamil Kościelniak