HIRO Spider – recenzja myszki

Hiro Spider
Hiro Spider

Choć marka HIRO jest obecna na polskim rynku od niedawna, to już zdążyła wyrobić sobie niezłą opinię wśród graczy. Nie ma co się dziwić, za produkcję i dystrybucję sprzętu odpowiada firma NTT System, która od blisko trzech dekad jest krajowym liderem w produkcji komputerów. W nasze ręce wpadł najnowszy model myszki polskiej marki – HIRO Spider, tak więc postanowiliśmy skorzystać by podzielić się opinią na temat sprzętu.

HIRO Spider to przewodowa myszka gamingowa z pogranicza średniej i niskiej półki cenowej, którą możemy zakupić już za niecałe 100 zł. Urządzenie zapakowane jest w estetyczny kartonik z okienkiem. W zestawie oprócz samego urządzenia znajdziemy kartę specyfikacji technicznej oraz płytę CD z oprogramowaniem umożliwiającym zmianę ustawień rozdzielczości i szybkości myszki oraz efektów podświetlania.

HIRO Spider – design i wykonanie

Oprócz parametrów technicznych, to właśnie wygląd jest tym, co przykuwa naszą uwagę do konkretnego sprzętu. HIRO Spider jest myszką, która z całą pewnością może się podobać. Już po pierwszym spojrzeniu na gryzonia staje się jasne, skąd wzięła się jego nazwa. Wierzch myszki pokryty jest wzorem przypominającym sieć pająka, która po podłączeniu do komputera jest efektownie podświetlana. Podświetlenie mieni się różnymi kolorami, a dzięki dołączonemu do zestawu oprogramowaniu, możemy zmieniać jego ustawienia. Sama bryła jest dość agresywna, ale nie na tyle by odstręczać swoją oryginalnością. Całość wykonana jest z matowego plastiku, bez gumowanych czy gumowych wkładek. Boki myszki wykonane są z plastiku na wysoki połysk, pokrytego drobną fakturą mającą zapewnić lepsze „trzymanie się” myszki.

Hiro Spider

Kształt HIRO Spider nie tylko cieszy oko, ale również jest ergonomiczny. Myszka dobrze leży w ręce i mogą z niej korzystać zarówno osoby prawo- jak i leworęczne. Niestety przyciski boczne służące między innymi do przewijania, umiejscowione są tylko po lewej stronie, co jednak nieco utrudnia użytkowanie sprzętu osobom leworęcznym.

Myszka jest oczywiście przewodowa. Posiada 1,5 metrowy kabel w oplocie, który jest niestety jednym z najsłabszych elementów urządzenia. Przewód jest bardzo sztywny, co wpływa niekorzystnie na komfort korzystania z myszki.

HIRO Spider – funkcjonalność

Czy z myszki HIRO Spider równie dobrze się korzysta, jak na nią patrzy? Z całą pewnością nie jest to urządzenie pozbawione wad, ale takowego nie znajdziemy w tym przedziale cenowym. Pod względem parametrów technicznych gryzoń prezentuje się całkiem okazale. Jest wyposażony w sensor optyczny Avago 3050 o częstotliwości próbkowania 5300fps, posiada także szeroki zakres ustawienia rozdzielczości od 250 do 4000 DPI. Co prawda producent na pudełku deklaruje rozdzielczość do 7000 DPI, ale nie ma to pokrycia w rzeczywistości, co niestety może wprowadzić graczy w błąd. Mimo wszystko cyferki prezentują się nieźle, jednak sama optyka urządzenia nie zapewnia nam komfortu dowolnej powierzchni. Gracze, którzy wcześniej korzystali z myszki, działającej praktycznie na wszystkim, będą musieli zaopatrzyć się w podkładkę. Oczywiście gryzoń działa bez zarzutu na większości blatów biurkowych, ale możemy zapomnieć o powierzchniach szklanych, czy też o głębokiej fakturze.

Myszka po odpowiednich powierzchniach prowadzi się bardzo dobrze, duża w tym zasługa trzech teflonowych ślizgaczy. Ogólnie podczas użytkowania trudno mieć jakieś poważniejsze zastrzeżenia do HIRO Spider. Gra sprawiała mi sporo frajdy i nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Myszka świetnie się trzyma i podczas trzech tygodni testowania nie spłatała mi żadnego figla.

Hiro Spider (2)

Test HIRO Spider – podsumowanie

HIRO Spider to bardzo dobry przedstawiciel myszek w kategorii cenowej do 150 zł. Za urządzenie przyjdzie nam zapłacić niecałe 100 zł, a zarówno pod względem parametrów jak i wykonania, góruje ono nad wieloma gryzoniami droższymi o 50 zł. Gracze, którzy cenią sobie oryginalny design i jakość za niewielkie pieniądze, powinni sobie wpisać sprzęt od NTT System na listę życzeń.

HIRO Spider – cechy i parametry techniczne

 • Maksymalna prędkość: 80ips
 • Maksymalne przyśpieszenie: 20G
 • Częstotliwość raportowania: 125-250-500-1000 HZ
 • Częstotliwość próbkowania: 5300fps
 • Rozdzielczość: 250-4000 DPI
 • Pięć przycisków akcji
 • Przewód w oplocie
 • Trzy teflonowe ślizgacze
 • Podświetlanie LED
 • Oprogramowanie na CD

Plusy

 • Solidne wykonanie
 • Ergonomiczny kształt
 • Design

Minusy

 • Sztywny kabel
8
Plusy
Minusy
Ocenił Kamil Kościelniak