6 gier na PlayStation 5, którymi warto się zainteresować

DualSense PlayStation 5 gamer style

Do premiery PlayStation 5 pozostało już niecałe pół roku. Specyfikację techniczną już znamy i bez wątpienia zapowiada się doskonała sprzęt, ale co można powiedzieć o grach? Poniżej 6 oryginalnych tytułów, w które będziecie mogli zagrać w okolicach premiery nowej konsoli Sony. Nie są to produkcje tak oczywiste jak Horizon Forbidden West, ale zdecydowanie warto mieć je na oku.

1. Godfall

Godfall 1

To jeden z najgłośniejszy z tytułów, jakie mają się pojawić wraz z PlayStation 5. Wiadomo, ze Godfall będzie należeć do gatunku looter shooter, czyli połączy w sobie szybką akcję z prostymi elementami RPG. Póki co niewiele o tej grze wiadomo, jeśli nie liczyć faktu, iż pojawi się także w wydaniu na Windows 10. Wszystko jednak wskazuje na to, ze wersja dla PS5 może być po prostu znacznie przyjemniejsza ze względu na wykorzystanie funkcji, jakie daje ta platforma.

2. Spider-Man: Miles Morales

Marvel Spider Man Miles Morales

Tym razem przygodowa gra akcji, którą zapowiedziano w czerwcu. Wśród komentarzy ścierały się opinie, czy tytuł ten stanowi rozbudowę gry Marvel’s Spider-Man, czy jednak zupełnie niezależny tytuł – wiele jednak wskazuje na tę drugą opcję. Co ciekawe, gra będzie wykorzystywać wbudowaną w Sony PlayStation 5 technologię Ray Trackingu, co z góry pozwala założyć, ze grafika i animacja będą naprawdę doskonałe.

3. Pragmata

Pragmata e1591915594192

Tym razem gra, której premiera jest nieco odsunięta w czasie – nastąpi bowiem prawdopodobnie dopiero w roku 2022. Z zapowiedzi Capcomu i udostępnionych trailerów możemy wysnuć wnioski, że gra zostanie osadzona w konwencji science-fiction. Sam Capcom póki co wzmiankuje, że w Pragmacie będziemy w pełni wykorzystywać ogrom technologicznych możliwości, jakie daje PlayStation 5.

4. Destruction AllStars

Destruction Allstars

Tym razem coś dla wielbicieli samochodów i… ich rozbijania. W Destruction AllStars , jak sam tytuł wskazuje, rozgrywka będzie się kręcić wokół szalonej destrukcji. Wiele zapowiedzi przywołuje tu skojarzenie z Destruction Derby – i nic w tym dziwnego, choć oczywiście Destruction AllStars zapewni znacznie lepsze wrażenia wizualne. Co ciekawe, w tym przypadku walka toczy się ma nie tylko z poziomu kierowcy pojazdów. Okazuje się, ze sterować będzie można również postaciami, którzy mogą swoje pojazdy opuścić i walczyć także poza nimi!

5. Returnal

Returnal

Tym razem coś dla wielbicieli gatunku roguelike oraz trójwymiarowych strzelanek. Akcja gry została osadzona w klimacie science-fiction, ale… jest to również horror psychologiczny. Postać, którą przyjdzie graczowi sterować, została uwięziona w pętli czasowej. Zadaniem gracza jest oczywiście wydostanie się z niej, niestety po każdym naszym zgonie, świat ulega odtworzeniu (i pewnym zmianom), a kondycja psychiczna samej postaci znacznie się pogarsza. Będziemy więc musieli zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami, ale również naszymi wewnętrznymi demonami.

6. Astro’s Playroom

Astro’s Playroom

Astro było już znane na PlayStation 4, jako jedna z gier wykorzystujących sprzęt do rzeczywistości wirtualnej. Playroom to jej kontynuacja zapowiadana na PlayStation 5, przy czym w przeciwieństwie do poprzednika, tym razem obędzie się bez kasku VR. Gracz otrzyma w swe ręce trójwymiarową platformówkę, w której widzimy postać w perspektywie trzecioosobowej. Tytuł ten będzie najprawdopodobniej dostępny już na premierę konsoli PS5.