Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS5

6 gier na PlayStation 5, którymi warto się zainteresować

DualSense PlayStation 5 gamer style

Do premiery PlayStation 5 pozostało już niecałe pół roku. Specyfikację techniczną już znamy i bez wątpienia zapowiada się doskonała sprzęt, ale co można powiedzieć o grach? Poniżej 6 oryginalnych tytułów, w które będziecie mogli zagrać w okolicach premiery nowej konsoli Sony. Nie są to produkcje tak oczywiste jak Horizon Forbidden West, ale zdecydowanie warto mieć je na oku.

1. Godfall

Godfall 1

To jeden z najgłośniejszy z tytułów, jakie mają się pojawić wraz z PlayStation 5. Wiadomo, ze Godfall będzie należeć do gatunku looter shooter, czyli połączy w sobie szybką akcję z prostymi elementami RPG. Póki co niewiele o tej grze wiadomo, jeśli nie liczyć faktu, iż pojawi się także w wydaniu na Windows 10. Wszystko jednak wskazuje na to, ze wersja dla PS5 może być po prostu znacznie przyjemniejsza ze względu na wykorzystanie funkcji, jakie daje ta platforma.

2. Spider-Man: Miles Morales

Marvel Spider Man Miles Morales

Tym razem przygodowa gra akcji, którą zapowiedziano w czerwcu. Wśród komentarzy ścierały się opinie, czy tytuł ten stanowi rozbudowę gry Marvel’s Spider-Man, czy jednak zupełnie niezależny tytuł – wiele jednak wskazuje na tę drugą opcję. Co ciekawe, gra będzie wykorzystywać wbudowaną w Sony PlayStation 5 technologię Ray Trackingu, co z góry pozwala założyć, ze grafika i animacja będą naprawdę doskonałe.

3. Pragmata

Pragmata e1591915594192

Tym razem gra, której premiera jest nieco odsunięta w czasie – nastąpi bowiem prawdopodobnie dopiero w roku 2022. Z zapowiedzi Capcomu i udostępnionych trailerów możemy wysnuć wnioski, że gra zostanie osadzona w konwencji science-fiction. Sam Capcom póki co wzmiankuje, że w Pragmacie będziemy w pełni wykorzystywać ogrom technologicznych możliwości, jakie daje PlayStation 5.

4. Destruction AllStars

Destruction Allstars

Tym razem coś dla wielbicieli samochodów i… ich rozbijania. W Destruction AllStars , jak sam tytuł wskazuje, rozgrywka będzie się kręcić wokół szalonej destrukcji. Wiele zapowiedzi przywołuje tu skojarzenie z Destruction Derby – i nic w tym dziwnego, choć oczywiście Destruction AllStars zapewni znacznie lepsze wrażenia wizualne. Co ciekawe, w tym przypadku walka toczy się ma nie tylko z poziomu kierowcy pojazdów. Okazuje się, ze sterować będzie można również postaciami, którzy mogą swoje pojazdy opuścić i walczyć także poza nimi!

5. Returnal

Returnal

Tym razem coś dla wielbicieli gatunku roguelike oraz trójwymiarowych strzelanek. Akcja gry została osadzona w klimacie science-fiction, ale… jest to również horror psychologiczny. Postać, którą przyjdzie graczowi sterować, została uwięziona w pętli czasowej. Zadaniem gracza jest oczywiście wydostanie się z niej, niestety po każdym naszym zgonie, świat ulega odtworzeniu (i pewnym zmianom), a kondycja psychiczna samej postaci znacznie się pogarsza. Będziemy więc musieli zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami, ale również naszymi wewnętrznymi demonami.

6. Astro’s Playroom

Astro’s Playroom

Astro było już znane na PlayStation 4, jako jedna z gier wykorzystujących sprzęt do rzeczywistości wirtualnej. Playroom to jej kontynuacja zapowiadana na PlayStation 5, przy czym w przeciwieństwie do poprzednika, tym razem obędzie się bez kasku VR. Gracz otrzyma w swe ręce trójwymiarową platformówkę, w której widzimy postać w perspektywie trzecioosobowej. Tytuł ten będzie najprawdopodobniej dostępny już na premierę konsoli PS5.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement