Żegnamy NES Mini, witamy SNES Mini

Szokujące wieści o zaprzestaniu produkcji NES Classic Edition zostały osłodzone informacją o szykowanej premierze SNES Classic.

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 min.

Niedawno Nintendo ogłosiło, że na całym świecie kończy produkcję miniaturowej wersji konsoli NES. Zamknięta platforma debiutowała pod koniec ubiegłego roku i cieszyła się ogromną popularnością, dlatego wieści o zaprzestaniu jej produkcji są dość zaskakujące. Wszystko jednak wskazuje na to, że przyczyną takiego działania Japońskiej firmy jest chęć wypuszczenia innej zminiaturyzowanej platformy.

Wiele serwisów, powołując się na anonimowe źródła blisko związane z Nintendo podaje, że firma jeszcze w tym roku planuje wypuścić kolejną retro konsolę o nazwie Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System, czyli w skrócie SNES Mini. System ma być mniejszą wersją Super Nintendo Entertainment System, które zadebiutowało na rynku w 1990 i udanie zastąpiło NES. Czy w Mini edycjach zmiana warty będzie równie udana? Chyba nie należy mieć co do tego wątpliwości.

SNES Mini ma być podobnie jak mały NES, platformą zamkniętą, w pamięci której znajdą się gry, do których gracz zostanie ograniczony.