Zapowiedziano Climber: Sky is the Limit – polskie studio tworzy survivalowy symulator wspinaczki

Kasjan Nowak | @Kasjan_Nowak | | Przeczytasz w 1 minutę

Polski wydawca Art Games ogłosił powstawanie Climber: Sky is the Limit, symulatora wspinaczki wysokogórskiej za którą odpowiada poznański deweloper A2 Softworks. W tej produkcji gracz zmierzy się z najwyższymi szczytami świata. Twórcy deklarują, że stawiają na wysoki poziom realizmu i zróżnicowaną rozgrywkę. Lista dostępnych gór obejmie najciekawsze i najwyższe szczyty, w tym m.in. Mount Everest, Broad Peak czy K2.

Dla wielu osób góry, szczególnie te najbardziej tajemnicze i niedostępne, są jak magnes. W naszej grze chcemy jak najlepiej przedstawić fascynującą pasję, jaką jest wspinaczka wysokogórska. Stawiamy na realizm i dokładne odwzorowanie elementów wpływających na przebieg takich wypraw. W pracach nad grą inspirujemy się literaturą dotyczącą tego tematu. Planujemy też dodatkowe konsultacje z ekspertami – zapowiada CEO Art Games Studio S.A., Jakub Bąk.

Climber: Sky is the Limit zadebiutuje na PC dopiero w przyszłym roku. Wydawca zaznaczył, że wersje na konsole Sony, Microsoftu i Nintendo również się pojawią.

Climber: Sky is the Limit zwiastun

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów