Zaledwie 2% dialogów w Cyberpunk 2077 ma wpływ na fabułę

Cyberpunk 2077 V
Cyberpunk 2077 V

Serwis PowerPyx opublikował materiał, w którym na czynniki pierwsze rozebrał wpływ dialogów na rozwój historii w Cyberpunk 2077. To zaskakujące, bo jak na grę RPG znikoma część kwestii dialogowych pływa na opowieść. Gra jest więc o wiele bardziej liniowa, niż obiecywali twórcy i mogliśmy przeczytać w pierwszych recenzjach.

Na finał rozgrywki ma decydujący wpływ wybór dokonany w ostatniej misji, jednak nie chcemy zdradzać szczegółów i żądnych spoilerów odsyłamy do źródła.

Co ciekawe, pomimo obietnic twórców, pochodzenie V, które wybieramy na początku gry, praktycznie nie wpływa na jej przebieg. Co prawda czasami w dialogach pojawiają się pomocnicze kwestie, ale tylko w jednym przypadku ma ona istotne znaczenia.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zadebiutował 10 grudnia na PC i konsolach. Jednak mimom pozytywnych przedpremierowych recenzji, ostatniego tygodnia twórcy nie mogą uznać za udany, głównie za sprawą stanu technicznego wersji na konsole PS4 i Xbox One. W ostatnich dnia sytuacja zaostrzyła się do tego stopnia, że ​​Sony wycofało grę z PS Store, a nad twórcami wisi widom pozwu zbiorowego ze strony akcjonariuszy.