Za nową odsłonę BioShock odpowiedzialne będzie 2K?

Kacper Cembrowski | @_Diabe | | Przeczytasz w 2 min.
Bioshock

BioShock powróci już niedługo? W 2014 roku twórca gry, Ken Levine, ogłosił zamknięcie Irrational Games, co poruszyło wszystkich fanów. To wydarzenie pozornie zakończyło serię, ale jak się teraz okazuje, BioShock może wrócić na rynek już niedługo.

Jak mówi Jason Schreier z Kotaku, inny BioShock jest w procesie tworzenia jako tajny projekt studia 2K zlokalizowanym w San Francisco. Prawdopodobnie oznacza to, że Ken Levine nie będzie zaangażowany w projekt, ponieważ obecnie pracuje nad oryginalną grą w swoim nowym studiu Ghost Story Games, wspieranym przez 2K.

Powrót BioShocka jest jednak ukryty w dłuższej historii o zmaganiach deweloperów Mafii III, studia Hangar 13. Jak podaje Kotaku, studio i poszczególni twórcy zostali mocno uderzeni, gdy stracili na bonusach zależnych od Mafii III otrzymując na Metacritic notę 80 lub 85.

Od tego czasu studio starało dowiedzieć się, jaki powinien być kolejny projekt. Padły takie pomysły jak czwarta odsłona Mafii w Las Vegas w latach 70. czy gra szpiegowska osadzona w Berlinie w latach 80. Wszystkie projekty jednak zostały porzucone. Ze względu na niepewność wielu pracowników odeszło z Hangaru 13, zostało zwolnionych lub przeniosło się do nowego studia odpowiedzialnego za BioShock.

Cały raport Kotaku możecie znaleźć tutaj.

Źródło: https://kotaku.com/how-the-makers-of-mafia-iii-lost-their-way-1825242177

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów