Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Wysoki poziom podczas finałów ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet

ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet

Zeszły weekend (30.11-01.12) pełen był wrażeń i emocji, a to za sprawą podwójnych finałów ESL Mistrzostwa Polski 2019 oraz ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet. W tych drugim udział wzięły cztery zespoły: 40in90, Krisilarisy, Arcane Wave oraz Warriors Team. Potyczki kobiecych zespołów charakteryzowała dynamiczna i agresywna rozgrywka, co oglądało się po prostu wybornie.

SOBOTNIE PÓŁFINAŁY

Krisilarisy vs 40in90 (2:1)

Img 0361 Copy

Pomimo bycia faworytem spotkania, 40in90 finalnie oddało zwycięstwo zespołowi Krisilarisy z wynikiem 1:2. Już pierwszy mecz na mapie Train nie poszedł po ich myśli i to mimo mocnego startu oraz zaciętej walki. Po pierwszej połowie Krisilarisy zdobyły przewagę 11:4. 40in90 nie pomogła niestety mobilizacja sił i szybkie zmniejszenie przewagi przeciwnika – ostatecznie musiały oddać Train 11:16.

40in90 ani w myśl było jednak odpuszczać i mecz na Nuke’u rozpoczęły równie mocno. Tym razem zespołowi Krisilarisy nie pomogło szybkie odrobienie straty i wyjście na prowadzenie, do czego z pewnością przyczynił się ace Sylwii Cichoń. 40in90 zdołało ostatecznie ugrać kolejny mecz na Overpassie zwyciężając 16:12.

Pomimo dopingu widowni 40in90 nie zdołało dogonić Krisilarisy. Polsko-rosyjski zespół już po pierwszej połowie zdobył dwukrotną przewagę nad przeciwnikiem, aby ostatecznie awansować do niedzielnej, finałowej rozgrywki osiągając wynik 16:9 na mapie Overpass.

Arcane Wave vs Warriors Team (2:0)

Img 20191130 171902[1]

To zdecydowanie najbardziej emocjonujący mecz wieczoru. Starcie rozpoczęło się bardzo mocnym startem Arcane Wave, które pomimo wygranej przez Warriors Team pistoletówki, błyskawicznie odzyskały prowadzenie, w czym zdecydowany udział miały Madzix i Olivka. Pomimo starań Warriors Team, wygrana na Inferno trafiła do dziewczyn z Arcane Wave.

Przez moment wydawało się, że Arcane Wave poczuło się po wygranej nieco zbyt pewnie, pozwalając objąć prowadzenie Warriors Team na Mirage’u. Kilka przegranych rund zmusiło je jednak do mobilizacji i już w połowie mogły poszczycić się podwójną przewagą (10:5) nad Warriorkami. Jednak mimo tej niesprzyjającej sytuacji Warriors Team pokazało widowni, że wojowniczkami nie są tylko z nazwy, doprowadzając do dogrywki, którą ostatecznie wygrało Arcane Wave zdobywając wynik 19:16, gwarantując sobie tym samym miejsce w finale.

Advertisement. Scroll to continue reading.

NIEDZIELNY FINAŁ

Arcane Wave vs Krisilarisy (2:0)

Img 2553 Copy

W to niedzielne popołudnie zdecydowanie nie brakowało emocji. Finał ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet rozpoczął się od bardzo agresywnej gry ze strony obu drużyn na mapie Overpass. Pomimo wyrównanej walki Arcane Wave osiągnęło przewagę już w pierwszej połowie meczu by finalnie zwyciężyć z Krisilarisy 16:11.

Tym razem zwycięstwo na pierwszej mapie dodało im skrzydeł i od samego początku meczu na Trainie zaczęły zdobywać olbrzymią przewagę, kończąc pierwszą połowę z wynikiem 11:4. Krisilarisy zdołały jednak szybko odrobić tę stratę i wyrównać wynik, ale ostatecznie Arcane Wave nie odpuściło, zwyciężając 16:11, dzięki czemu zapewniły sobie tytuły mistrzyń ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet.

78683029 2550983711621503 1080721540992991232 N

fot. Magdalena Buczek

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

XSX

W serwisie VentureBeat ukazał się artykuł Jeffa Grubba, w którym autor wyjaśnia dlaczego akcjonariusze spółki Zenimax oddali firmę w ręce giganta z Redmond. Według...

RECENZJE GIER

Wingspan autorstwa Elizabeth Hargrave to gra planszowa, która w 2019 zachwyciła graczy na całym świecie, w tym mnie. Niestety będąc w Chinach ograniczam zakup...

RECENZJE GIER

Kojarzycie ta pływające w oczach „cosie”? Jakiś mądrala powiedziałby wam, że to męty ciała szklistego. Pff, ta, jasne! Nie słuchajcie takich osób, bo to...

PUBLICYSTYKA

Jaki internet jest najlepszy? Szybki, bezawaryjny i tani. Niestety duża część ofert dostępnych na rynku nie do końca spełnia wszystkie te kryteria, natomiast najkorzystniejsze...

Advertisement