WRC 5 wkracza do rywalizacji na najwyższym poziomie. Witamy w e-sporcie

WRC 5

Wydawca i dystrybutor BigBen Interactive, Promotor WRC – Kylotonn Games oraz największa światowa liga e-sportowa – ESL, ogłosili, że w 2016 roku zostaną rozegrane mistrzostwa e-sportowe WRC. Światowy turniej oparty będzie o WRC 5, oficjalną grę na licencji FIA World Rally Championship. Po raz pierwszy w historii, oficjalne mistrzostwa e-sportowe będą rozgrywane równolegle z każdą rundą rajdów WRC w sezonie 2016.

FIA World Rally Championship (WRC) to jeden z najbardziej wyzywających sportów rajdowych, stawiający kierowców naprzeciw najcięższych i najbardziej zróżnicowanych warunków. WRC 5 stanowi doskonały pomost pomiędzy kierowcami, a graczami. Pomiędzy prawdziwymi rajdami, a tymi wirtualnymi, kumulując emocje wywoływane przez te dwa różne światy. Mistrzostwa e-sportowe WRC Championship wystartują w styczniu 2016r, równocześnie z rozpoczęciem sezonu 2016 w WRC.

Alain Jarniou, Game Director WRC 5 przedstawia sprawę następująco:

Wielu fanów WRC od dawna sygnalizowało chęć wzięcia udziału w rozgrywkach online. Spędziliśmy mnóstwo czasu zastanawiając się nad czymś nowym i naprawdę ekscytującym. E-sport rozwija się w ogromnym tempie z roku na rok, a pomimo tego jest zaledwie parę gier motoryzacyjnych, które oferują zmagania online. Sądzimy, że WRC na arenie e-sportowej będzie najlepszym wyzwaniem dla fanów gier motoryzacyjnych i rajdów

Najlepsi kierowcy e-sportowi będą walczyli online na Twitchu aż do epickiego, finalnego starcia w trakcie ostatniej rundy WRC w sezonie 2016. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych niebawem.

Samy Ouerfelli, Dyrektor Zarządzający ESL we Francji również jest podekscytowany wkroczeniem WRC na rynek e-sportowy:

Jesteśmy zachwyceni faktem, że tak ekscytująca gra motoryzacyjna integruje się z naszym e-sportowym ekosystemem. Oficjalne mistrzostwa WRC z pewnością będą pełne tego, co najlepsze w e-sporcie motoryzacyjnym, gromadząc fanów na całym świecie nie tylko wokół rozgrywek online, ale i też rzeczywistych rajdów.