Wojna sześcianów – gramy we wczesną wersję Warcube

Warcube gra 1

Ostatnio coraz częściej gram w produkcje, które lądują w programie wczesnego dostępu. Opcja ta ma swoje plusy, jak i minusy, ale nie można zaprzeczyć, że jest to dobra propozycja dla mniejszych twórców – jeśli koncept gry przypadnie do gustu to zebrane środki mogą uczynić tytuł znacznie lepszym i dopracowanym. Takie nadzieję wiążę z Warcube, w którym wcielimy się…w wojującą kostkę!

Warcube znajduje się w bardzo wczesnej fazie, oznaczonej numerem 0.01 – nie oczekujmy więc cudów i rozbudowanego contentu. Jednak wspomniany wcześniej koncept jest bardzo ciekawy. Warcube to gra akcji z widokiem z góry, czerpiąca m.in. z Assassin’s Creed oraz Mount & Blade. Na początku wydaje się to śmieszne, ale w praktyce wychodzi całkiem nieźle. Zaczynamy naszą przygodę od nauczenia się zasad walki i poruszania się – wszystko jest bardzo intuicyjne – chodzimy WSADem i atakujemy przyciskamy myszki. Gra zachęca do wykonywania combosów, podczas naszych ataków czas zwalnia, co ułatwia precyzyjne ciachanie mieczem, czy też wycelowanie łukiem.

Naszym sześcianem poruszamy się również po mapie krainy – w ten sposób szukamy nowych lokacji (np. zamków), handlarza lub wałęsających się wrogów. Oczywiście za wygrane zdobywamy złoto, które możemy roztrwonić u wspomnianego handlarza na „artykuły pierwszej potrzeby” tj. nową oręż i zbroję. Na razie to niezbyt wiele możemy kupić, ani zwiedzać, ale pamiętajmy, że to bardzo wczesna wersja gry.

Warcube screen 1

Oprawa graficzna jest bardzo prosta, ale też przyjazna – liczę na to, że w kolejnych znaczących łatkach zobaczymy też większe zróżnicowanie terenu. Pomimo tego, że wymagania sprzętowe na pierwszy rzut oka wydają się bardzo przyjazne, to w obecnej fazie produkcji, Warcube potrafi czasem klatkować, co jest mocno upierdliwe przy robieniu combo.

Warcube ma kisić się w early access przez rok – to dużo czasu na szlifowanie optymalizacji, ale i oczywiście na rozbudowywaniu contentu. Jestem jednak dosyć spokojny o tę produkcję, choć dopiero za rok będzie można wystawić jej pełną ocenę. Obecnie dorwiecie Warcube za niemal 10 euro, co wydaje się być ceną całkiem uczciwą.

Warcube – galeria (PC)

Co się podoba?

  • prosta i szybka walka
  • kilka dobrych pomysłów (ale na konkretną ocenę przyjdzie czas)

Co się nie podoba?

  • optymalizacja