Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Wojna sześcianów – gramy we wczesną wersję Warcube

Ostatnio coraz częściej gram w produkcje, które lądują w programie wczesnego dostępu. Opcja ta ma swoje plusy, jak i minusy, ale nie można zaprzeczyć, że jest to dobra propozycja dla mniejszych twórców – jeśli koncept gry przypadnie do gustu to zebrane środki mogą uczynić tytuł znacznie lepszym i dopracowanym. Takie nadzieję wiążę z Warcube, w którym wcielimy się…w wojującą kostkę!

Warcube znajduje się w bardzo wczesnej fazie, oznaczonej numerem 0.01 – nie oczekujmy więc cudów i rozbudowanego contentu. Jednak wspomniany wcześniej koncept jest bardzo ciekawy. Warcube to gra akcji z widokiem z góry, czerpiąca m.in. z Assassin’s Creed oraz Mount & Blade. Na początku wydaje się to śmieszne, ale w praktyce wychodzi całkiem nieźle. Zaczynamy naszą przygodę od nauczenia się zasad walki i poruszania się – wszystko jest bardzo intuicyjne – chodzimy WSADem i atakujemy przyciskamy myszki. Gra zachęca do wykonywania combosów, podczas naszych ataków czas zwalnia, co ułatwia precyzyjne ciachanie mieczem, czy też wycelowanie łukiem.

Naszym sześcianem poruszamy się również po mapie krainy – w ten sposób szukamy nowych lokacji (np. zamków), handlarza lub wałęsających się wrogów. Oczywiście za wygrane zdobywamy złoto, które możemy roztrwonić u wspomnianego handlarza na „artykuły pierwszej potrzeby” tj. nową oręż i zbroję. Na razie to niezbyt wiele możemy kupić, ani zwiedzać, ale pamiętajmy, że to bardzo wczesna wersja gry.

Oprawa graficzna jest bardzo prosta, ale też przyjazna – liczę na to, że w kolejnych znaczących łatkach zobaczymy też większe zróżnicowanie terenu. Pomimo tego, że wymagania sprzętowe na pierwszy rzut oka wydają się bardzo przyjazne, to w obecnej fazie produkcji, Warcube potrafi czasem klatkować, co jest mocno upierdliwe przy robieniu combo.

Warcube ma kisić się w early access przez rok – to dużo czasu na szlifowanie optymalizacji, ale i oczywiście na rozbudowywaniu contentu. Jestem jednak dosyć spokojny o tę produkcję, choć dopiero za rok będzie można wystawić jej pełną ocenę. Obecnie dorwiecie Warcube za niemal 10 euro, co wydaje się być ceną całkiem uczciwą.

Warcube – galeria (PC)

Co się podoba?

  • prosta i szybka walka
  • kilka dobrych pomysłów (ale na konkretną ocenę przyjdzie czas)

Co się nie podoba?

  • optymalizacja

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement