Wiosną zadebiutują nowe gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift S

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Oculus Rift S
Oculus Rift S

Dzisiaj podczas targów Game Developers Conference, zaprezentowany został headset Oculus Rift S. Nowy zestaw słuchawkowy VR, łączy wygodę wbudowanej technologii śledzenia Oculus Insight z pełną mocą komputera. Sprzęt zadebiutuje wiosną tego roku i będzie kosztował 399 dolarów, czyli około 1,5 tys. zł.

Przy projektowaniu nowych gogli udział brała firma Lenovo. Oculus chciał wykorzystać doświadczenie chińskiej firmy w przestrzeni VR i AR oraz skorzystać z opinii społeczności graczy Lenovo Legion. Headset wyposażony jety w technologię Oculus Insight, która umożliwia dokładne śledzenia skali pomieszczenia, w którym znajduje się gracz bez konieczności stosowania zewnętrznych czujników. Zestaw ma taki sam zintegrowany system audio z gniazdem słuchawkowym jak Oculus Quest i Oculus Go, co pozwala na  korzystanie z własnych słuchawek.

Oculus Rift S zapewni obsługę wszystkich tytułów, które do tej pory ukazały się na podstawowym Oculus Rift oraz wszystkich zmierzających na niego produkcji.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów