Wiosną zadebiutują nowe gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift S

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Oculus Rift S
Oculus Rift S

Dzisiaj podczas targów Game Developers Conference, zaprezentowany został headset Oculus Rift S. Nowy zestaw słuchawkowy VR, łączy wygodę wbudowanej technologii śledzenia Oculus Insight z pełną mocą komputera. Sprzęt zadebiutuje wiosną tego roku i będzie kosztował 399 dolarów, czyli około 1,5 tys. zł.

Przy projektowaniu nowych gogli udział brała firma Lenovo. Oculus chciał wykorzystać doświadczenie chińskiej firmy w przestrzeni VR i AR oraz skorzystać z opinii społeczności graczy Lenovo Legion. Headset wyposażony jety w technologię Oculus Insight, która umożliwia dokładne śledzenia skali pomieszczenia, w którym znajduje się gracz bez konieczności stosowania zewnętrznych czujników. Zestaw ma taki sam zintegrowany system audio z gniazdem słuchawkowym jak Oculus Quest i Oculus Go, co pozwala na  korzystanie z własnych słuchawek.

Oculus Rift S zapewni obsługę wszystkich tytułów, które do tej pory ukazały się na podstawowym Oculus Rift oraz wszystkich zmierzających na niego produkcji.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów