Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

XONE

Wielka aktualizacja Xbox One już testowana przez użytkowników programu Xbox Insider

xbox one aktualizacja 2017

Osoby biorące udział w programie Xbox Insider, już mogą testować dobrodziejstwa, które graczom zaoferuje przyszła aktualizacja systemu konsoli Xbox One. Pozostali posiadacze platformy Microsoftu, by skorzystać z nowych funkcji, będą musieli zaczekać aż do wiosny. Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany, które prowadzi przyszły update.

Aktualizacja Xbox One 2017 – lista zmian

  • Przebudowany interfejs: Menu główne będzie działało szybciej, stabilniej a przede wszystkim będzie bardziej intuicyjne. Znalezienie potrzebnych funkcji nie powinno być kłopotliwe. Zmianie ulegnie też rozmiar uruchomionej w tel gry, a odnośniki do dodatkowych opcji będą bardziej widoczne.
  • Szybszy i bardziej intuicyjny przewodnik: Zmianie uległ interfejs, to odświeżeniu musi również ulec przewodnik. Jest on bowiem głównym miejscem kierowania tym, co aktualnie robimy na konsoli Xbox One. By otworzyć przewodnik wystarczy wciśnięcie przycisku Xbox na padzie. W jego zakładce znajdziemy przekierowanie do moich gier i aplikacji, ostatnio uruchamianych programów i gier oraz
    sklepu.
  • Game DVR: Zdecydowanie przyjaźniejsze będzie robienie zrzutów i nagrywanie fragmentów rozgrywki. Wystarczy raz wcisnąć przycisk Xbox, a następnie X albo Y. Z przewodnika możemy również ustawić długość klipu.
  • Cortana: Dzięki nowym aktualizacjom systemu Cortana konsola Xbox One będzie jeszcze mądrzejsza i lepiej dostosowywała się do potrzeb gracza. Aktualizacja wprowadza opcję ustawianie alarmu, który będzie nam przypominał o terminie, na który byliśmy umówienie na rozgrywkę.
  • Osiągnięcia: Przeglądając osiągnięcia w przewodniku będziemy mieli możliwość podejrzenia rankingu Gamerscore oraz śledzenia postępów w kilku osiągnięciach podczas grania.
  • Poprawiono system aktualizowania systemu: Konsola dokładnie pokazuje co się aktualnie dzieje podczas pobierania aktualizacji. Korzystając z trybu czuwania, można być na bieżąco z aktualizacjami systemu,  gier oraz aplikacji. Jeśli konsola wykryje dostępną łatkę, to przed wyłączeniem zapyta się, czy może ją pobrać w trybie niskiego poboru energii, a dopiero potem całkowicie się wyłączyć.
  • Funkcje ułatwiające zabawę graczom niepełnosprawnym: Bardzo ważną sprawą dla Microsoftu jest by Xbox One, aby móc być wykorzystywany przez każdego. Funkcja Copilot sprawi, że dwa kontrolery będą działały jak jeden. Ułatwi to grę osobą niepełnosprawnym oraz osobą, które potrzebują unikalną konfigurację do gry. Aktualizacja poprawia także funkcję powiększanie, czytania tekstu oraz dodaje możliwość edytowania ustawień wibracji w zwykłych kontrolerach, które do tej pory były dostępne jedynie w Xbox Elite.
  • Dźwięk: Dodanie wsparcia dla Dolby Atmos, Windows HRTF oraz bitstream passthrough dla Blu-ray.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement