Wielka aktualizacja Xbox One już testowana przez użytkowników programu Xbox Insider

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 3 min.

Osoby biorące udział w programie Xbox Insider, już mogą testować dobrodziejstwa, które graczom zaoferuje przyszła aktualizacja systemu konsoli Xbox One. Pozostali posiadacze platformy Microsoftu, by skorzystać z nowych funkcji, będą musieli zaczekać aż do wiosny. Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany, które prowadzi przyszły update.

Aktualizacja Xbox One 2017 – lista zmian

  • Przebudowany interfejs: Menu główne będzie działało szybciej, stabilniej a przede wszystkim będzie bardziej intuicyjne. Znalezienie potrzebnych funkcji nie powinno być kłopotliwe. Zmianie ulegnie też rozmiar uruchomionej w tel gry, a odnośniki do dodatkowych opcji będą bardziej widoczne.
  • Szybszy i bardziej intuicyjny przewodnik: Zmianie uległ interfejs, to odświeżeniu musi również ulec przewodnik. Jest on bowiem głównym miejscem kierowania tym, co aktualnie robimy na konsoli Xbox One. By otworzyć przewodnik wystarczy wciśnięcie przycisku Xbox na padzie. W jego zakładce znajdziemy przekierowanie do moich gier i aplikacji, ostatnio uruchamianych programów i gier oraz
    sklepu.
  • Game DVR: Zdecydowanie przyjaźniejsze będzie robienie zrzutów i nagrywanie fragmentów rozgrywki. Wystarczy raz wcisnąć przycisk Xbox, a następnie X albo Y. Z przewodnika możemy również ustawić długość klipu.
  • Cortana: Dzięki nowym aktualizacjom systemu Cortana konsola Xbox One będzie jeszcze mądrzejsza i lepiej dostosowywała się do potrzeb gracza. Aktualizacja wprowadza opcję ustawianie alarmu, który będzie nam przypominał o terminie, na który byliśmy umówienie na rozgrywkę.
  • Osiągnięcia: Przeglądając osiągnięcia w przewodniku będziemy mieli możliwość podejrzenia rankingu Gamerscore oraz śledzenia postępów w kilku osiągnięciach podczas grania.
  • Poprawiono system aktualizowania systemu: Konsola dokładnie pokazuje co się aktualnie dzieje podczas pobierania aktualizacji. Korzystając z trybu czuwania, można być na bieżąco z aktualizacjami systemu,  gier oraz aplikacji. Jeśli konsola wykryje dostępną łatkę, to przed wyłączeniem zapyta się, czy może ją pobrać w trybie niskiego poboru energii, a dopiero potem całkowicie się wyłączyć.
  • Funkcje ułatwiające zabawę graczom niepełnosprawnym: Bardzo ważną sprawą dla Microsoftu jest by Xbox One, aby móc być wykorzystywany przez każdego. Funkcja Copilot sprawi, że dwa kontrolery będą działały jak jeden. Ułatwi to grę osobą niepełnosprawnym oraz osobą, które potrzebują unikalną konfigurację do gry. Aktualizacja poprawia także funkcję powiększanie, czytania tekstu oraz dodaje możliwość edytowania ustawień wibracji w zwykłych kontrolerach, które do tej pory były dostępne jedynie w Xbox Elite.
  • Dźwięk: Dodanie wsparcia dla Dolby Atmos, Windows HRTF oraz bitstream passthrough dla Blu-ray.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów