W co jeszcze zagramy w październiku? 5 najciekawszych premier miesiąca

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 10 min.
Medievil Remake, The Outer Worlds, Call Of Duty Modern Warfare
Medievil Remake, The Outer Worlds, Call Of Duty Modern Warfare

Październik dopiero co się rozpoczął, a za nami już kilka ciekawych i dużych premier. W ostatnim tygodniu na rynku zadebiutowała m.in. nowa odsłona serii Tom Clancy’s Ghost Reacon, czyli Breakpoint, fani Destiny 2 mieli okazję powrócić do swojej ukochanej produkcji za sprawą dodatku Shadowkeep, a miłośnicy rodzimych gier komputerowych otrzymali niezwykle interesującą grę, traktującą o powstaniu warszawskim, czyli Warsaw. To jednak nie koniec. W październiku czeka nas naprawdę wiele ciekawych premier. Wybraliśmy 5 tytułów, na które w szczególności, naszym zdaniem, warto zwrócić uwagę. Oto one:

1.GRID (PC/PS4/XONE) – data premiery: 11 października

Popularna seria gier wyścigowych wraca na salony. Odpowiedzialne za nadchodzącą odsłonę ponownie jest studio Codemasters, które kojarzyć może się graczom również z takimi cyklami jak DiRT lub F1. Tytuł przeznaczony jest dla miłośników emocjonujących wyścigów, pełnych akcji i nieprzewidywalnych wydarzeń na torze. Twórcy starają się znaleźć złoty środek pomiędzy realizmem a zręcznościową formą zabawy.

Codemasters postawiło sobie tym samym za cel, aby zarówno fani symulatorów, jak i miłośnicy dynamicznych i efektownych starć na torach wyścigowych mogli świetnie bawić się przy najnowszej odsłonie serii GRID.

W grze nie mogło zabraknąć systemu zniszczeń, który wpływa na osiągi prowadzonej przez nas maszyny, a także na jego sterowność. Trzeba więc uważać, aby przy agresywnej jeździe, nie spowodować awarii, która uniemożliwi nam ukończenie wyścigu z dobrym czasem.

Nasze zachowanie na torze obserwowane jest także przez rywali. Twórcy zaimplementowali specjalny system, za którego sprawą kierowcy, którzy zostaną przez nas kilkukrotnie uderzeni, zapamiętają owo wydarzenie i w kolejnych wyścigach postarają się uprzykrzyć nam życie. GRID oferuje również mnogość tras, trybów zabawy, a także pojazdów, które należą do różnych klas, takich jak: GT, Touring, Stock, Muscle i Super-Modified.

Warto nadmienić również, że jednym z konsultantów, którzy pomagali deweloperom z Codemasters osiągnąć zamierzony przez nich efekt, był Fernando Alosno, czyli dwukrotny mistrz świata Formuły 1.
Czy GRID będzie najlepszą grą wyścigową tej jesieni, a seria wróci nas usta wszystkich? Przekonamy się już 11 października.

2. Wiedźmin 3 – Edycja Kompletna (Switch) – data premiery: 15 października

Przeniesienie Wiedźmina 3 na konsolę Nintendo Switch wydawało się równie nierealne, jak to, że Geralt kiedyś polubi podróżowanie za pomocą portali. Firma CD Projekt RED przy współpracy z Saber Interactive, po raz kolejny miło zaskoczyła graczy i udowodniła, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Edycja Kompletna, która trafi na sprzęt Nintendo, zawierać będzie, oprócz podstawowej wersji gry, również dwa fabularne dodatki, czyli Serca z Kamienia i Krew i Wino. Trudno uwierzyć, że tak ogromna gra zadebiutuje na hybrydowej konsoli japońskiej firmy.

Słabsza struktura techniczna Switcha sprawiła, że CD Projekt RED zmuszone było na pewne ustępstwa. Wiedźmin 3 nie będzie prezentował się tak dobrze, jak na komputerach osobistych (to raczej oczywiste), nie osiągnie również poziomu konsol PlayStation 4 i Xbox One. „Switcher”, jak nazywany jest port Wiedźmina 3, na konsoli Nintendo działać będzie w trybie stacjonarnym w rozdzielczości 720p, a w trybie przenośnym osiągnie wartość 540p.

Nikt nie ma jednak wątpliwości, że możliwość zabrania Geralta do kieszeni i wyruszenia z nim w podróż będzie niesamowitym przeżyciem. Miejmy nadzieję, że Białego Wilka nie będą męczyć nagminne spadki płynności, a sama gra prezentować będzie zadowalający poziom oprawy wizualnej. O całą resztę martwić się nie musimy. W końcu to Wiedźmin 3, chyba każdy z nas wie, o jakiej produkcji mowa.

3. Call of Duty: Modern Warfare (PC/PS4/XONE) – data premiery: 25 października

Kolejny rok, kolejna odsłona serii Call of Duty. Jednak tym razem czuć przed premierą zupełnie inne nastroje wśród graczy, aniżeli w ostatnich latach. Wydaje się, że wszyscy z wypiekami na twarzy wyczekują tegorocznej odsłony podserii Modern Warfare. Czy słusznie oczekiwania wiązane z tym tytułem są tak ogromne?

Przede wszystkim należy podkreślić, że do serii wraca tryb kampanii dla jednego gracza. Patrząc na to, ile czasu twórcy poświęcają temu wariantowi zabawy przed premierą, możemy śmiało założyć, że w tym roku deweloperzy zaserwują nam wątek fabularny, prezentujący podobny poziom, co historie opowiedziane w najbardziej kultowych odsłonach serii.

Akcja kampanii rozgrywa się w 2019 roku, choć niektóre misje, będące wspomnieniami, przeniosą nas kilka lat wstecz. Podczas zabawy wcielimy w elitarnych żołnierzy, a także w arabskich partyzantów. Nie zabraknie też różnorodności w zwiedzanych przez nas regionach, począwszy od zachodniej Europy, na Bliskim Wschodzie kończąc.

Call of Duty: Modern Warfare to także rozbudowany tryb multiplayer. Oprócz wariantów zabawy znanych z poprzednich części cyklu, w Modern Warfare otrzymamy możliwość stoczenia pojedynków na wielką skalę, w których naprzeciw siebie stanie 64 graczy. Nie zabraknie również pojazdów naziemnych, a także śmigłowców. Twórcy zdecydowali się także na ciekawy system progresji – doświadczenie zdobywane podczas zabawy jest wspólne dla wszystkich trybów. Ponadto Call of Duty: Modern Warfare zaoferuję również cross-play pomiędzy komputerami osobistymi i konsolami.

Do tego wszystkiego dołóżmy nowy silnik gry, który powstawał m.in. w krakowskim studiu Infinity Ward, który zapewni oprawę wizualną na najwyższym poziomie, dźwięk wspierający technologię DolbyAtmos, a także fakt, że w sesjach motion-capture udział brali żołnierze Navy Seals. Czy coś może pójść nie tak? Przekonamy się już 25 października.

4. MediEvil Remake (PS4) – data premiery: 25 października

Legendarny sir Daniel Fortesque ponownie zagości w naszych domach. MediEvil Remake jest bowiem odświeżoną wersją produkcji, która w 1998 roku zadebiutowała na pierwszej konsoli PlayStation. Zapewne wielu oddanych fanów sprzętu Sony wyruszy w tegoroczne Halloween w sentymentalną podróż.

Czym tak właściwie jest MediEvil? W końcu nie wszyscy posiadacze PlayStation 4 musieli mieć styczność z owym tytułem. Kultowa produkcja Sony to zręcznościowa gra akcji z elementami slashera. Groteskowa stylistyka, a także elementy humorystyczne sprawiają, że MediEvil cieszy się do dziś sporą popularnością wśród starszych graczy.
Akcja rozgrywa się królestwie Gallowmere. W 1286 roku ziemie króla Peregrina zostały najechane przez czarnoksiężnika Zaroka i jego armię nieumarłych. Już w trakcie pierwszej potyczki jeden z rycerzy króla Peregrina – Daniel Fortesque – ginie od strzały z łuku. Po zwycięstwie królewskich sił władca zataja ów fakt i pośmiertnie honoruje go tytułem szlacheckim, jednocześnie okrzykując Daniela bohaterem.

Sto lat później Zarok powraca do Gallowmere, aby ponownie zaatakować królestwo. Czarnoksiężnik powołuje do życia swoich poległych żołnierzy, w tym – przez pomyłkę – również sir Daniela. Tak rozpoczyna się przygoda niegdysiejszego rycerza, który pod postacią bezokiego szkieletu, postanawia zemścić się na swoich zabójcach. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Przemierzamy różne lokacje, znajdujące się w Gallowmere i toczymy potyczki z oponentami. Na planszach nie brakuje również sekretów, których znalezienie pozwoli Danielowi na pozyskanie bezcennych przedmiotów. Warto również dodać, że odświeżona wersja gry pojawi się w pełnej polskiej wersji językowej.

MediEvil Remake może być wspaniałą przygodą dla graczy, którzy z łezką w oku wspominają czasy pierwszego PlayStation. Może również sprawić, że kolejne pokolenie fanów gier komputerowych za kilka lat będzie z uśmiechem na twarzy wspominać przygody sir Daniela Fortesque. My już wiemy gdzie i jak spędzimy tegoroczne Halloween. Wam również polecamy pójść w nasze ślady.

5. The Outer Worlds (PC/PS4/XONE) – data premiery: 25 października

Nasze zestawienie zamyka najnowsza produkcja studia Obsidian Entertainment, które odpowiedzialne było m.in. za Star Wars: Knights of the Old Republic II, Fallouta New Vegas, a także dwie części Pillars of Eternity. The Outer Worlds to kolejny ambitny projekt, który ma ogromną szansę na zdobycie dużej popularności wśród fanów pierwszoosobowych gier RPG.

Akcja The Outer Worlds rozgrywa się w autorskim, retrtofuturystycznym uniwersum. Podczas zabawy wcielimy się w osadnika, który został wybudzony z hibernacji. Nasz bohater wraz z tysiącami innych kolonistów podróżuje do nowej ziemskiej kolonii, znajdującej się na rubieżach galaktyki w systemie gwiezdnym o nazwie Halycon. Protagonista dowiaduje się wkrótce, że statek kosmiczny, którym podróżował, został pozostawiony na pastwę losu. Bohater natrafia na spisek, za którym stoją wielkie korporacje.

W tym miejscu rozpoczyna się nasza przygoda. Dalsze losy naszego herosa, jak i pozostałych kolonistów, zależą od decyzji, które podejmiemy podczas rozgrywki, a także od naszych relacji z postaciami niezależnymi, różnego rodzaju frakcjami oraz wspomnianymi wyżej potężnymi koncernami.

The Outer Worlds oferują jedynie kampanię dla jednego gracza, podczas której wykonamy nie tylko zadania należące do głównego wątku fabularnego, ale również szereg aktywności pobocznych. Świat gry możemy przemierzać w pojedynkę, a także przy wsparciu kompanów, sterowanych przez sztuczną inteligencję. Aby lepiej poznać historię naszych towarzyszy, warto zaglądać na pokład statku, który służyć będzie za naszą bazę.

Halycon to zróżnicowany świat, w którym natrafimy również na szereg niebezpieczeństw. Oznacza to, że niejednokrotnie będziemy zmuszeni do podjęcia walki. Te toczą się w czasie rzeczywistym i przywołują na myśl gry z gatunku FPS.

Jak w każdej produkcji z gatunku RPG, tak i w The Outer Worlds nie mogło zabraknąć systemu progresji postaci. Nasz bohater posiada 6 bazowych umiejętności, które może rozwijać za pomocą perków. Wykupione zdolności przydadzą się nie tylko w walce, ale także podczas eksploracji lub dialogów z postaciami niezależnymi.

Twórcy gry w związku z rozwojem naszego bohatera zaimplementowali do swojej produkcji ciekawe rozwiązanie, a mianowicie system wad. W trakcie rozgrywki śledzone będą te umiejętności protagonisty, w których nie radzi on sobie najlepiej. Po jakimś czasie gra zaoferuje nam w związku z tym karę. Jej przyjęcie sprawi, że uzyskamy dodatkowy perk do rozdysponowania według własnych upodobań.

The Outer Worlds wyróżnia także charakterystyczna oprawa wizualna, która nadaje grze specyficznego i oryginalnego klimatu. Całość dopełnia również odpowiednio dobrana, idealnie wpisująca się w stylistykę gry ścieżka dźwiękowa.

Najnowszy tytuł studia Obisidian Entertainment to bez wątpienia produkcja, obok której żaden fan gier z gatunku RPG nie może przejść obojętnie. Jeśli brakuje Wam nowego Fallouta w stylu New Vegas, to wydaje się, że The Outer Worlds jest właśnie dla Was.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów