Twórcy Nier: Automata zamierzają stworzyć własne IP

Platinum Games
Platinum Games

Platinum Games, studio odpowiedzialne za takie produkcje jak Bayonetta, Metal Gear Rising: Revengeance czy Nier: Automata, nie może obecnie narzekać na brak zajęcia. Firma pracuje nad Bayonetta 3 w wersji na konsole Nintendo Switch oraz współtworzy The Lost Order w wersji mobilnej i Granblue Fantasy Project Re: Link na PlayStation 4. Mimo to developer pragnie rozpocząć pracę nad nowym projektem, który będzie jego własną marką.

Do tej pory Platinum Games pracowali nad tytułami, do których prawa mają takie firmy jak Microsoft, Sony, Nintendo czy Square Enix. Atsushi Inaba pragnie w końcu stworzyć grę w pełni niezależną. W rozmowie z Game Informer mówił:

Nie możemy stworzyć gry AAA za 10 milionów dolarów, ponieważ po prostu nie mamy takiej gotówki jako niezależny deweloper. Ale nie planujemy jechać typową drogą dla gier indie tworząc grę w kilkuosobowym zespole. Spotkamy się gdzieś w połowie drogi, tworząc zespół około 20 osobowy…

Obecnie najbardziej wyczekiwaną grą Platinum Games jest Bayonetta 3, ale nie poznaliśmy jeszcze jej daty premiery. W ubiegłym roku Microsoft anulował Scalebound, który był najbardziej wyczekiwanym tytułem na wyłączność dla konsoli Xbox One. Jednak pomimo tej deweloperskiej porażki, 2017 był dla Platinum Games rokiem sukcesu. Nier: Automata okazała się wielkim hitem i znalazła się między innymi na czwartym miejscu na naszej liście, najlepszych gier ubiegłego roku.