Tryb kooperacji na nowym zwiastunie Far Cry 5

Far Cry 5 1

W Far Cry 5, czyli najnowszej odsłonie kultowej serii od Ubisoftu, nie zabraknie trybu kooperacji. Francuski deweloper i wydawca opublikował dzisiaj zwiastun prezentujący współpracę oraz ujawnił na jej temat kilka ciekawych informacji.

Far Cry 5 już w dniu premiery umożliwi graczom prowadzenie rozgrywki w sieciowej kooperacji z drugim graczem. Twórcy gry postarali się, aby współpraca była również możliwa podczas kampanii fabularnej. W trakcie wspólnego zwiedzania stanu Montana, gracze będą mogli zbierać i wykorzystywać swój własny ekwipunek (każdy z osobna). Postęp fabularny w grze będzie jednak zapisywany tylko przez gracza hostującego rozgrywkę.

Osoba będąca gospodarzem gry nadal będzie mogła korzystać z systemu „Guns For Hire” (najemników do wynajęcia) lub „Fangs for Hire” (kłów do wynajęcia) by urozmaicić sobie zabawę. Musi jednak pamiętać, że Far Cry 5 będzie oferować tylko dwa sloty na dodatkowych pomocników, a grając w kooperacji jeden z nich będzie już wykorzystywany.

Gra Far Cry 5 zadebiutuje 27 lutego 2018 roku na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Tytuł otrzyma polską lokalizację z napisami.

Zwiastun trybu kooperacyjnego Far Cry 5 – Kumpel do wynajęcia