Trwają prace nad odświeżonymi wersjami Command & Conquer i Red Alert

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.
Command Andconquer Remaster
Command Andconquer Remaster

Dziś oficjalnie potwierdzono, że EA pracuje nad remasterem strategii Command & Conquer oraz Command & Conquer: Red Alert.

Command & Conquer to seria komputerowych strategicznych gier czasu rzeczywistego. Podzielona została na trzy podserie: TiberianRed Alert oraz Generals. Pierwszą grę z serii zatytułowano Command & Conquer. Pierwotnym twórcą gier był Westwood Studios, współpracującym ściśle z brytyjskim wydawcą Virgin Interactive. W trakcie prac nad Command & Conquer: Red Alert 2 firma została wykupiona przez Electronic Arts. Po serii nieudanych projektów jak Emperor: Battle for Dune czy Earth & Beyond, Electronic Arts rozwiązał Westwood Studios, zwolnił część pracowników i nabył wszelkie prawa do serii Command & Conquer.

Command & Conquer wraca w odświeżonej formie

Za prace nad grą odpowiedzialne jest studio Petroglyph Games, w skład którego wchodzi wielu weteranów tworzących w przeszłości serię C&C. Między innymi kompozycją muzyki i reżyserią dźwięku zajmie się Frank Klepacki, który stworzył sporo soundtracków do tej serii. W tworzeniu odświeżonych wersji starych hitów ma pomagać także studio Lemon Sky, które skupi się na uruchomieniu ich w rozdzielczości 4K.

Na razie nie wiadomo czy odświeżone wersje Command & Conquer oraz Command & Conquer: Red Alert zostaną wydane na inne platformy niż komputery PC. Warto zaznaczyć, że pierwsza część była wydana na PlayStation One, a Red Alert pojawił się na PlayStation 3.

Gry mają zostać wydane w 2020 roku na równą 25 rocznicę serii.

Jeśli nie możecie się tego doczekać warto pamiętać, że 4 grudnia debiutuje mobilna gra Command and Conquer: Rivals. Produkcja będzie dostępna na telefonach z systemem Android oraz iOS. Więcej informacji o tej grze znajdziecie na oficjalnej stronie – www.ea.com/en-gb/games/command-and-conquer/command-and-conquer-rivals.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów