Transfery domen – krok po kroku. Jak przenieść swoją domenę

Transfery Domen
Transfery Domen

Decyzja o przeniesieniu domeny do nowego dostawcy może być podyktowana różnymi względami, takimi jak lepsze ceny, wyższa jakość obsługi klienta czy dodatkowe usługi. Sam proces transferu może wydawać się skomplikowany, ale przy odpowiednim wsparciu każdy może sobie z tym poradzić. Zapoznaj się z naszym artykułem i odkryj jak zrobić to krok po kroku!

Transfery domen – jak przejść przez proces?

Zanim rozpoczniesz transfer, upewnij się, że posiadana przez Ciebie domena może przejść przez cały proces. Musi być ona zarejestrowana na co najmniej 60 dni przed tą czynnością i nie może być zablokowana.

Gdy upewnisz się, że Twój adres spełnia wszystkie niezbędne kryteria, kolejne kroki będą niezwykle proste i szybkie. Transfery domen należy zacząć od wprowadzenia nazwy domeny w systemie nowego dostawcy.

Przejście kolejnego etapu będzie wymagało do Ciebie podania kodu AuthInfo. Jest to klucz autoryzacyjny, który można dostać od obecnego rejestratora domeny. Procedura jego uzyskania może się różnić w zależności od operatora. Zazwyczaj wymaga to mailowego przesłania danych, które potwierdzą, że jesteś właścicielem danego adresu.

Na sam koniec transfery domen muszą zostać zatwierdzone. Jeśli rejestrujesz adres globalny, otrzymasz od nowego dostawcy usług wiadomość mailową, która będzie zawierała link potwierdzający. W przypadku domen europejskich transfer zostanie zatwierdzony automatycznie.

Więcej informacji na temat każdego z etapów transferu domen znajdziesz na stronie www.iq.pl/transfer-domen.

Transfery domen z firmą IQ – dlaczego warto?

Firma IQ oferuje kompleksowe usługi związane z transferem domen, co sprawia, że proces przeniesienia jest szybki i bezproblemowy. W razie jakichkolwiek problemów możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia technicznego, które zapewni Ci szybką i sprawną pomoc.

Data Center IQ wykorzystuje najnowsze technologie z zakresu ochrony danych i niezwykle wydajną infrastrukturą IT. Znajdziesz tam też dodatkowe usługi powiązane z transferem domen, takie jak hosting www w różnych przedziałach cenowych. Sprawdź szczegóły na https://www.iq.pl/!

Źródło: Artykuł zewnętrzny