The Legend of Zelda: Link’s Awakening – w 72 godziny w Europie sprzedano 430 tysięcy egzemplarzy

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 1 minutę
The Legend Of Zelda Link's Awakening
The Legend Of Zelda Link's Awakening

W Europie sprzedano 430 tysięcy egzemplarzy gry The Legend of Zelda: Link’s Awakening w zaledwie 72 godziny. Informację przekazał niemiecki oddział Nintendo.

Wynik ten sprawił, że najnowszy tytuł ekskluzywny dla konsoli Nintendo Switch, zajmuje pierwsze miejsce na liście najszybciej sprzedających się gier na Switcha w Europie w 2019 roku.

Przypomnijmy, że gra The Legend of Zelda: Link’s Awakening zadebiutowała na rynku w 1993 roku. Produkcja dostępna była wówczas na konsoli GameBoy.

W przeciwieństwie do pozostałych odsłon serii nie zwiedzamy krainy Hyrule. Miejscem akcji jest natomiast tajemnicza wyspa Koholint.

Japońska firma postanowiła odświeżyć tę produkcję, co, jak widać po wynikach sprzedaży, okazało się strzałem w dziesiątkę. Remake dostępny jest wyłącznie na konsoli Nintendo Switch. Premiera odbyła się 20 września.

Źródło: https://www.4players.de/4players.php/spielinfonews/Switch/40431/2185604/The_Legend_of_Zelda_Links_Awakening-Hat_sich_europaweit_ueber_430000_Mal_in_72_Stunden_verkauft.html

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów