The Invincible, gra na podstawie twórczości Stanisława Lema w produkcji

The Invincible
The Invincible

Debiutanckie studio Starward Industries zapowiedziało prace nad grą na podstawie powieści polskiego pisarza fantastyki naukowej, Stanisława Lema.

The Invincible, adaptacja wysoko ocenianej powieści Niezwyciężony zmierza na PC i konsole nowej generacji. Autorzy zapowiadają, że tytuł ma być thrillerem science fiction zrealizowanym w formie pierwszoosobowej gry eksploracyjno-przygodowej.

Wcielając się w naukowca, który wyrusza na ratunek załodze statku zaginionego na planecie Regis III, będziemy musieli rozwiązać mnóstwo zagadek, by przetrwać na nieprzyjaznym terenie i odnaleźć utraconą załogę. Planeta Regis III ma jednak skrywać szokującą tajemnicę, która sprawi, że zaczniemy myśleć, że niektóre rzeczy lepiej zostawić samym sobie i nie powinny być one odkryte przez ludzkość. Adaptacja Niezwyciężonego, oprócz czerpania z historii przedstawionej w książce, ma oferować nieliniową fabułę, którą będą kształtować wybory i umiejętności gracza.

The Invincible screenshot 1

Studio Starward Indsustries zostało założone przez deweloperów mających doświadczenie w produkcji takich hitów, jak Call of Juarez, Wiedźmin 3, Dying Light, czy Cyberpunk 2077, dlatego możemy mieć nadzieję, że adaptacja twórczości Stanisława Lema okaże się naprawdę udanym tytułem.

Premiera The Invincible ma nastąpić w 2021 roku, choć nie określono jeszcze dokładnej daty. Garść screenów można zobaczyć na profilu gry na Steamie.