Sparkle 2 – recenzja

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 3 min.

Chyba każdy choć raz grał w tytuł podobny do legendarnej Zumy. Gra autorstwa 10tons Sparkle 2 jest oparta właśnie na tych samych zasadach, co wspomniana produkcja. Na planszy znajdują się dziury, w stronę których zbliżają się kulki, a gdy dotrą do czarnej otchłani przegrywamy. Dlatego naszym zadaniem jest likwidowanie kolorowego węża. Strzelamy z działka w taki sposób, by obok siebie były minimum trzy takie same kolory. Gdy to się uda dany fragment znika.

Głównym trybem Sparkle 2 jest kampania, w której czeka nas ponad 90 leveli. Przed rozpoczęciem rozgrywki możemy wybrać jeden z trzech poziomów trudności, więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Twórcy dodali do tego elementu nawet fabułę. Historia nie jest porywająca, nie wpływa na rozgrywkę i właściwie mogło by jej nie być. Mamy zebrać 5 magicznych kluczy, które uratują krainę przed zagładą.

sparkle_2_

Każdy kolejny level robi się trudniejszy. Kulki poruszają się coraz szybciej, dochodzą nowe kolory, a tory często się zasłaniają. Najtrudniejsze plansze to te, gdzie jest kilka dziur do ochrony. Trzeba myśleć wtedy strategicznie i uważać na każdy tor. Na szczęście w czasie rozgrywki nie zabraknie wielu rodzajów power upów, które często potrafią uratować z opresji. Niektóre z nich to np. cofanie węża z kulek do tyłu, kilka rodzajów wybuchów, zamrożenie czy masowa zmiana barw na jedną taką samą.

Bardzo pomagają również perki, w które możemy uzbroić nasze działo. Wraz z rozwojem kampanii w tym samym momencie możemy posiadać cztery różne udogodnienia. Niektóre zwalniają kulki, losują co jakiś czas wybrany dopalacz, przyśpieszają wystrzał kulek, etc. Przydatny dla mnie był zwłaszcza ten, który pozwala na widzenie trzech następnych kolorów zamiast dwóch.

Rozgrywka jest naprawdę bardzo emocjonująca, wciągająca i satysfakcjonująca zarazem. Z czasem robimy się coraz lepsi i miotamy bardzo szybko we wszystkie strony. Bywało, że nie mogłem uwierzyć, iż udało się pokonać level, który na starcie wydawał się niemożliwy do przejścia. W grze widać swój progres.

Oprawa produkcji nie powala na kolana, ale jest wystarczająca na taki gatunek gry. Plansze mają proste ładne tło, które nie rozprasza nas i nie utrudnia rozgrywki. Po prostu wszystko jest schludnie skonstruowane.

sparkle_2_2

Na przejście kampanii potrzeba około pięciu godzin. Twórcy dodali również dwa dodatkowe tryby. Pierwszy z nich to Surival, w którym musimy przetrwać jak najdłużej się da. Kulki poruszają się coraz szybciej i jest coraz więcej kolorów do łączenia. Kolejny tryb to Challenge, w którym z kolei można przechodzić specjalne trudne levele.

Sparkle 2 to bardzo dobra gra logiczno-zręcznościowa. Jeśli szukasz tytułu, który zapewni Ci sporo zabawy, a zarazem lubisz ten gatunek to musisz konieczne zaopatrzyć się w produkcję autorstwa 10tons. Szczerze polecam.

Autor: Damian Stefański

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz