Sony sprzedało 90 milionów PlayStation 4?

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Playstation 4
Playstation 4

Sony w październiku zeszłego roku ogłosiło, że sprzedało 86 mln egzemplarzy PlayStation 4. Podobno jeszcze przed końcem 2018 roku Japończykom udało się dobić do 90 milionów sprzedanych konsol. W tej chwili jednak warto wstrzymać się z otwieraniem szampana, ponieważ Sony nie potwierdziło jeszcze tej informacji.

Listopad i grudzień to jednak bardzo gorący okres sprzedażowy, który mógł przynieść 5,9 miliona sprzedanych platform. W tym samym okresie 2017 roku wynik był podobny.

Promocje dostępne przed zakończeniem zeszłego roku z pewnością miały pozytywny wydźwięk. Nie wspominając o premierach takich gier jak Call of Duty Black Ops 4, Red Dead Redemption 2 czy niezbyt pozytywnie odbieranego Battlefield V.

Zeszły rok dla Sony był niesamowity, wszystko za sprawą gier na wyłączność pokroju God of War czy Marvel’s Spider-Man. Obie produkcje biły rekordy sprzedaży i jesteśmy ciekawi co w życiu konsoli przyniesie bieżący rok.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/01/02/ps4-sales-numbers-90-million-rumor/#/slide/1

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów