Smartfony dla graczy. Poznaj ciekawe modele

Granie Na Telefonie
Granie Na Telefonie

Branża gier rozrasta się w imponującym tempie, a wraz z nią rośnie także liczba urządzeń, na których możemy rozwijać swoją pasję. Choć jeszcze kilka lat temu trudno byłoby w to uwierzyć, to dziś obok PC i konsol, jednym z naturalnych wyborów sprzętu gamingowego jest telefon komórkowy. Nie brakuje produkcji czy to dla jednego, czy dla wielu graczy, które są tworzone jedynie z myślą o osobach korzystających urządzeń mobilnych. Telefon jest wykorzystywany dziś do grania praktycznie przez każdego, niezależnie od wieku, tak więc producenci wychodząc konsumentom na przeciw, tworzą konstrukcje z myślą o graczach. Stworzenie takiego smartfona to duże wyzwanie, ale na rynku rośnie jednak liczba firm, które naprawdę dobrze sobie z tym radzą.

Poniżej trzy modele telefonów ze średniej półki cenowej, na które gracze powinni zwrócić szczególną uwagę poszukując telefon do mobilnego grania.

Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi Pocophone F1

Czy można liczyć na telefon idealny do grania, a jednocześnie taki, za który nie zapłacimy więcej niż 1500 PLN? Okazuje się, że nie jest to wcale niemożliwe, gdy w grę wchodzą propozycje przygotowane przez firmę Xiaomi. Chiński producent przygotował nam już po raz drugi telefon ze średniej półki cenowej idealny dla graczy. Po raz kolejny mamy przy tym do czynienia z rozwiązaniem wyposażonym w podzespoły, o których można powiedzieć, że na pewno się nie zestarzały. Warto wspomnieć choćby o wyjątkowo precyzyjnym panelu IPC LCD, mocnym procesorze, a także o 6 GB pamięci RAM. Graczom do gustu z pewnością przypadnie także bateria, która posiada 4000 mAh pojemności, a więc nadal może konkurować z najmocniejszymi telefonami dostępnymi na rynku. I choć od rynkowej premiery telefonu minął już rok, nadal nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby obecny w telefonie system operacyjny Android 8.1 zaktualizować do jego najnowszej wersji. To zatem z pewnością jeden z tych telefonów dla graczy, które można im polecać z pełnym przekonaniem o trafności dokonanego w ten sposób wyboru.

Xiaomi Black Shark 2

Xiaomi Black Shark 2

Jeśli wydaje się nam, że Pocophone to rozwiązanie nie dla nas, można zainteresować się inną propozycją przygotowaną przez firmę Xiaomi. Tym razem mamy do czynienia z telefonem o nieco wyższej cenie, przez co nie powinien rozczarować nawet tych kupujących, którzy są znani ze szczególnie dużych wymagań. W tym przypadku mamy do czynienia z solidnym panelem AMOLED, choć producent nie wprowadził wysokiej częstotliwości odświeżania. Jeśli jednak interesuje nas sama wydajność, nie mamy powodów do rozczarowania. Procesor Snapdragon 855 może pracować w wersji posiadającej 6, 8, a nawet 12 GB pamięci RAM, nawet najbardziej wymagający użytkownicy nie mają więc poważniejszych powodów do narzekania. Także bateria nie może być uważana za rozczarowanie. Pojemność 4000 mAh, pozwala telefonowi na przetrwanie nawet bardzo długich sesji. Nie można zapomnieć także o ciekawym wyglądzie telefonu, który sprawia, że model zapada w pamięć.

LG G8X ThinQ

Lg G8x Thinq

Także model przygotowany przez firmę LG może być tym, który będzie skupiał na sobie uwagę i to nawet pomimo tego, że trudno jest mówić o nim jako o typowym smartfonie przygotowanym dla gracza. Trudno jednak dziwić się, że osoby kochające gry mobilne nie są w stanie przejść obok niego obojętnie. Mamy przecież do czynienia z modelem prawdziwie innowacyjnym – wyposażonym w doczepiany ekran i bardzo przyzwoite parametry zapewniające wydajność na wysokim poziomie.

Zobacz ofertę smartfonów w Dragonist.pl