Słuchawki dla gracza – czym się sugerować przy wyborze?

Słuchawki Gamingowe
Słuchawki Gamingowe

Granie w gry to często podróż do zupełnie innego świata. Aby jeszcze lepiej przeżyć rozgrywkę, warto mieć możliwość usłyszenia czyhającego wroga, wczucia się w muzykę lub po prostu utrzymania dobrego kontaktu z innymi graczami. Jak to zrobić? Podstawą będą dobre słuchawki, a więc takie, które zapewnią jak najwyższą jakość odbieranego dźwięku oraz wygodny dostęp do mikrofonu. Jakie słuchawki dla graczy są najlepsze? Podpowiadamy, czym się sugerować przy wyborze.

Słuchawki nauszne dla graczy – otwarte czy zamknięte?

Wybór odpowiednich słuchawek ma znaczenie. Perfekcyjnie oddany dźwięk sprawia, że rozgrywka jest jeszcze bardziej emocjonująca. Do wielogodzinnych gier dobrym wyborem będą słuchawki nauszne dla graczy – ponieważ są po prostu dużo wygodniejsze od modeli dousznych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak zostały zbudowane nauszniki. Na rynku wyróżnia się ich dwa typy: otwarte i zamknięte.

Słuchawki otwarte charakteryzują się wysokim stopniem wentylacji, dzięki czemu można je komfortowo nosić przez wiele godzin – i to nawet gdy w pokoju jest bardzo ciepło. Dopuszczają też dźwięki otoczenia, można zatem bez problemu usłyszeć domownika – co ma oczywiście drugą stronę medalu: ewentualne hałasy mogą przeszkadzać w grze.

Słuchawki zamknięte to z kolei modele mocno przylegające do ucha, o wysokim stopniu izolacji dźwięków otoczenia. Pozwala to w pełni skupić się na rozgrywce czy rozmowie ze swoją drużyną, utrudnia jednak równoczesny kontakt ze światem zewnętrznym. Słuchawki zamknięte są też mniej „oddychające” od otwartych.

Bezprzewodowe czy przewodowe słuchawki dla graczy?

Kolejną kwestią jest wybór między słuchawkami przewodowymi a bezprzewodowymi. Jakość dźwięku w obu przypadkach może być na tym samym poziomie, o ile model bez kabla jest wyposażony w nowoczesną wersję Bluetooth®, czyli min. 5.0.

Podstawową różnicą między słuchawkami przewodowymi dla graczy a tymi bezprzewodowymi jest zdecydowanie wygoda użytkowania. Kabel w pewnym stopniu ogranicza ruchy gracza – nagłe poderwanie się z fotela po ekscytującej wygranej może się skończyć wyrwaniem przewodu z wejścia. Słuchawki bez kabla zapewniają pełną swobodę ruchu. Można w trakcie rozmowy głosowej ze znajomymi przejść się np. do kuchni po świeżą wodę – nie trzeba każdorazowo zdejmować słuchawek. Z kolei słuchawki przewodowe nie wymagają ładowania, znika zatem ryzyko, że „padną” w trakcie ważnej rozgrywki.

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając słuchawki dla graczy?

Wybierając słuchawki dla graczy, warto także zwrócić uwagę na zakres częstotliwości dźwięku – im szerszy, tym mocniejszego basu i czystszych tonów wysokich można się spodziewać. Bardzo dobry efekt zapewnia zakres od 5 do 20 000 Hz.

Po zdecydowaniu się na model bezprzewodowy należy też sprawdzić czas pracy akumulatora (może on znacznie przekraczać całą dobę!) oraz czas ładowania baterii do pełna. Nowoczesne słuchawki są wyposażone w technologię szybkiego ładowania, dzięki której można zyskać np. dodatkową godzinę słuchania po zaledwie 10 minutach pod prądem. Z kolei przy przewodowych słuchawkach dla graczy koniecznie sprawdź długość kabla – musi pozwolić Ci wygodnie poruszać się przy komputerze.

Jakie słuchawki dla graczy wybrać? Opcje dodatkowe

Parametry słuchawek gamingowych to nie wszystko – warto także sprawdzić, jakie technologie podnoszące komfort użytkowania oferuje dany model. Wyjątkowo duże możliwości daje w tym zakresie seria słuchawek nausznych dla graczy Sony INZONE (https://scentre.pl/lista/sony/sluchawki-gamingowe-inzone.html). Zapewniają dostęp do takich udogodnień, jak między innymi:

  • technologia dźwięku przestrzennego 360 Spatial Sound – ułatwiająca określenie, gdzie i jak daleko znajduje się przeciwnik,
  • łatwe włączanie i wyłączanie mikrofonu – wystarczy opuścić go w kierunku ust, by mikrofon się włączył oraz podnieść w stronę pałąka, aby go wyłączyć,
  • równoczesne połączenie z 2. sprzętami – czyli jednoczesna obsługa łączności Bluetooth® oraz 2.4 GHz, dzięki której można połączyć słuchawki nie tylko z komputerem, ale też np. telefonem,
  • granie podczas ładowania – jeśli wybierzesz bezprzewodowe słuchawki z serii INZONE i zdarzy Ci się zapomnieć je podładować przed grą, to nie musisz się obawiać gwałtownego przerwania rozgrywki. Wystarczy podpiąć długo przewód USB, by wygodnie kontynuować!

Artykuł sponsorowany