Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

RECENZJE GIER

Slice, Dice & Rice – recenzja

Sprawdzamy kolejnego polskiego indyka – tym razem czas na bijatykę!

Doceniam PlayWay za wydawanie niezłych i niesztampowych produkcji. The Way, czy 911 Operator to produkcje, które można polecić, na horyzoncie jest Agony oraz Project Remedium, a teraz dostaliśmy Slice, Dice & Rice – grę, która również jest niesztampowa, chociaż aż tak różowo, jak w przypadku dwóch pierwszych gier, nie jest.

Slice, Dice & Rice to produkcja studia DojoGames, która jest bijatyką 2D. Niby nic szczególnego, ale pomysł na grę był całkiem ciekawy. Autorzy postawili na walkę bez paska życia…do jednego trafienia, niczym w szermierce. Ogólnie walczymy do kilku zwycięskich rund, ale jedna taka runda, przy dość prostych zasadach, trwa maksymalnie kilkanaście sekund.

Walka oferowana nam w Slice, Dice & Rice może się podobać. To ciekawy pomysł, który w mojej ocenie, sprawdza się wyśmienicie. Wyblokuj cios przeciwnika i zadaj kontrę – patent sprawdzony w każdej bijatyce, ale w tej ma kolosalne znaczenie. Komputer również nie wybacza błędów – jeśli wyprowadziłeś swój atak za szybko, bądź pewien, że przeciwnik to wykorzysta.

Slice, Dice & Rice daje nam do dyspozycji ośmiu bohaterów – każdy się wyróżnia wyglądem i ma swoje unikalne ataki. Są oni całkiem nieźle wykonani – zarówno do modeli, jak i animacji postaci nie można mieć zastrzeżeń. Również tła, które nam towarzyszą (6 plansz) zostały przygotowane należycie. Oprawa wizualna to największy atut zaraz po sposobie prowadzenia walk.

Gra oferuje nam możliwość treningu, czyli grania, w którym możemy wyprowadzać nieskończoną ilość ataków, tryb potyczki (gracz kontra komputer i gracz kontra gracz na jednym ekranie) oraz coś w rodzaju kampanii. Kampania to granie poszczególnymi bohaterami i walka z pozostałymi, aż do odblokowania ostatniego. W trybie potyczki, co oczywiste, dostępny jest każdy z wojowników.

Chciałbym coś więcej napisać o Slice, Dice & Rice, gdyby nie to, że to praktycznie wszystko co gra ma do zaoferowania. Gra z kumplem, komputerem i pseudokampanię dla każdego bohatera. Trochę słabo, zwłaszcza, że można by liczyć tutaj na tryb wieloosobowy, który miałby szansę na duże oblężenie. Sam chętnie zmierzyłbym się z kimkolwiek. Nie ma nawet achievementów. Nie zrozumcie mnie źle, samo w sobie nie jest to minusem wykluczającym grę, ale szkoda, że gracz nie ma dodatkowej motywacji do pogrania trochę dłużej.

Slice, Dice & Rice to ciekawy pomysł, dobra oprawa wizualna, ale jednocześnie uboga zawartość, która sprawia, że gra szybko się zaczyna nudzić. W promocji – warto się zastanowić, choć sama gra nie kosztuje specjalnie dużo. 10 euro to rozsądna kwota za kilka godzin zabawy.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Plusy
  • świetny pomysł na rozgrywkę
  • bardzo dobra oprawa graficzna
  • przyziemna cena
Minusy
  • brak trybu online
  • oraz ogólnie - brak większej zawartości...
  • ...nawet achievementów
6.5
Ocenił
Kasjan Nowak
Recenzja PC

Recenzja powstała w oparciu o rozgrywkę z PC

Recenzje gier OpenCritic
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement