Showmax wycofuje się z Polski

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Nie trwała długo przygoda Showmax nad Wisłą. Naspers Group, właściciel platformy ogłosił dzisiaj, że ta będzie działała w Polsce jeszcze tylko do 31 stycznia 2019 roku. Wycofanie się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup (MCG), jest dość zaskakującym ruchem, ponieważ w sierpniu internetowa platforma wydała Rojst, swój pierwszy polski serial, który spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony widzów i krytyków.

Showmax zadebiutował w Polsce na początku 2017 roki i kusił klientów niskim abonamentem oraz dużą biblioteką krajowych produkcji. Mimo to platforma nie był w stanie dotrzeć do satysfakcjonującej liczby użytkowników. W Polsce wciąż rządzą Netflix i HBO GO, które mogą pochwalić się zdecydowanie bogatszą ofertą od wycofującej się platformy.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów