Shovel Knight zadebiutuje na Nintendo Switch

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Shovel Knight to bardzo udany debiutancki projekt niezależnego studia Yacht Club Games, który zdążył już zadebiutować na niemal wszystkich wiodących platformach. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że twórcy szykują także wersję na konsolę Nintendo Switch.

Gra zostanie jednak wydana w dość nietypowej formie, gdyż podzielono ją na trzy części. Klasyczna kampania zmieni nazwę na Shovel Knight: Shovel of Hope, dostępne będzie także samodzielne rozszerzenie zatytułowane Plague of Shadows oraz nowość o nazwie Specter of Torment.

Gra w zmienionej formie będzie dostępna także na innych platformach, na których zdążyła już zadebiutować dwa i trzy lata temu (PC, PS4, Xbox One). Ekipa ze studia Yacht Club Games twierdzi, że taki podział pozwoli graczom zaoszczędzić pieniądze.

Shovel Knight zostanie wydane także w zbiorczej edycji Treasure Trove, która będzie zapewniała bezpłatny dostęp do wszystkich przyszłych dodatków.

Twórcy szykują również bezpłatne zwartości, jak chociażby wprowadzenie lokalnej kooperacji dla dwóch graczy.

Shovel Knight to nietypowe połączenie dwuwymiarowej platformówki z cRPG. W grze wcielamy się w rycerza, który musi odbić swoją ukochaną z rąk okrutnej czarownicy.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów