Seria Commandos powróci – marka została wykupiona przez Kalypso

| @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.
Commandos
Commandos

Wydawca Kalypso zakupił prawa do znaków towarowego serii gier Commandos. Oznacza to, że seria powróci w przyszłości.

Na Twitterze firma napisała, że z dumą do swojego portfolio dodają wcześniej wydane części jak i nowe projekty związane z tą marką. W najbliższej przyszłości na pewno stare części wreszcie trafią na GOG i Steam z pewnymi poprawkami. Oficjalny komunikat prasowy wydawcy mówi także o planach zremasterowania gier i ich kontynuacji.

Założyciel Kalypso Simon Hellwig powiedział:

„Mamy wielki szacunek dla tego, co stworzyło Pyro Studios w ciągu ostatnich 20 lat. W związku z tym uważamy, że naszym obowiązkiem jest kontynuowanie prac z marką znaną wśród graczy. Dla nas oczywiście ważny jest, rozwój całkowicie nowych produktów na wszystkich platformach, ale także rozległe dostosowanie istniejących tytułów do współczesnych technologii i platform. Będziemy wkrótce rozpoczynać rozmowy z zainteresowanymi studiami.”

Commandos to seria gier komputerowych wyprodukowanych przez hiszpańską firmę Pyro Studios i wydanych przez Eidos Interactive. W grach kierujemy niewielką grupą żołnierzy i potajemnie działamy na terenach okupowanych przez państwa Osi podczas II Wojny Światowej. Celem gracza zwykle było wyeliminowanie jednostek przeciwnika i zniszczenie nieprzyjacielskich instalacji.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

TWEETS

Nowy dodatek fabularny do Shadow of the Tomb Raider zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu https://t.co/00fgJJE6Wx https://t.co/gHghvkm0Rm
GTA V w rekordowo niskiej cenie w PlayStation Store https://t.co/lx0W6Wrr7i https://t.co/38tCpdzizh

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch