SCUF Vantage otrzymuje problematyczną aktualizację

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Vantage #1
Vantage #1

SCUF Vantage otrzymał właśnie pierwszą aktualizację oprogramowania oznaczoną numerem 0.8. Przygotowana przez producenta łatka eliminuje większość problemów z kontrolerem, choć sama w sobie jest problematyczna. Otóż użytkownicy pada nie mogą zaktualizować go na własną rękę. Wprowadzenia nowej wersji systemu może dokonać tylko SCUF, więc trzeba wysłać kontroler bezpośrednio do producenta.

Lista zmian:

  • optymalizacja responsywności drążków analogowych, poprawki dla martwej strefy i samoczynnego poruszania się postaci
  • poprawiono zapis mapowania przycisków
  • naprawiono połączenie Bluetooth (dla bezprzewodowego kontrolera)

W tej chwili producent nadal testuje oprogramowanie odpowiedzialne za automatyczną aktualizację  kontrolera. Początkowo będzie ono dostępne wyłącznie na komputery z Windows 10.

SCUF Vantage nie należy do najtańszych, a wpadka producenta związana z aktualizacją, to nie pierwsze rozczarowanie. Premiera została przesunięta, a osoby zamawiające kontroler w przedsprzedaży musiały długo na niego czekać. Wcześniej od klientów dostali go streamerzy i youtuberzy sponsorowani przez producenta kontrolerów esportowych.

Źródło: https://www.psu.com/news/scuf-vantage-firmware-update-0-8-is-now-available/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów