Sabre Interactive obniża cenę World War Z w Epic Games Store

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
World War Z Game
World War Z Game

World War Z będzie PC dostępne tylko w Epic Games Store, co z pewnością nie podoba się wiernym klientom platformy Steam. Jednak na pocieszenie deweloper obniżył cenę gry o pięć dolarów. Matthew Karch, CEO Sabre Interactive, stwierdził, że współpraca z Epic Games Store działa zarówno na korzyść twórców jak i graczy. Dzięki 88% zyskom ze sprzedaży (Steam zapewnia około 70%), studio ma więcej pieniędzy na dopieszczenie gry oraz może sobie pozwolić na obniżenie jej ceny.

Saber Interactive oficjalnie ogłosiło, że cena World War Z wynosi obecnie 34,99 dolarów zamiast 39,99 dolarów. Gracze którzy zakupili grę po starej cenie, otrzymają zwrot różnicy.

Takie podejście twórców, to świetna promocja dla sklepu Epic Game. Do tej pory większy zysku ze sprzedaży gier na nowej platformie, nie przekładała się na realne korzyści dla graczy. Gdyby podobny zabieg wykonało Deep Silver przy okazji premiery Metro Exodus, graczom łatwiej byłoby przełknąć brak gry na platformie Steam.

World War Z już 16 kwietnia zaliczy swój debiut na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów