Rzeszów stawia na wirtualną rzeczywistość

| @Kasjan_Nowak | | Przeczytasz w 1 min.

Na Politechnice Rzeszowskiej utworzona zostanie pracownia wirtualnej rzeczywistości pod patronatem G2A.COM. Pracownia będzie dostępna dla kół naukowych oraz studentów, którzy chcą zagłębić się w tematykę VR, czy też zdecydują się na pisanie pracy dyplomowej powiązanej z tym zagadnieniem.

Rzeszów jest często nazywany stolicą innowacji, bo inwestuje w nowoczesne rozwiązania ułatwiające życie mieszkańcom, jak inteligentny system transportowy czy podgrzewane w zimie a klimatyzowane w lecie przystanki autobusowe. Również uczelnie w Rzeszowie stawiają na innowacje. Politechnika Rzeszowska zdecydowała się na współpracę z G2A – globalną firmą, która specjalizuje się w rzeczywistości wirtualnej, tworząc w tej technologii aplikacje i gry.

20 stycznia zostanie podpisany list intencyjny między Politechniką Rzeszowską a G2A.COM, dzięki któremu na uczelni zostanie otworzona pracownia VR. Producent gier rodem z Rzeszowa przekaże sprzęt oraz będzie dzielić się wiedzą na temat najnowszych technologii. Firma zaoferuje także praktyki i staże dla studentów Politechniki. Współpraca między G2A a Politechniką ma sprawić, że studenci będą lepiej przygotowani pod względem praktycznym do podjęcia pracy między innymi w studiach produkujących gry. W samym Rzeszowie jest kilka tego typu firm, poza G2A to na przykład CI Games czy Red Dot Games. Dzięki temu studenci po zakończeniu studiów nie będą zmuszeni do opuszczania miasta w poszukiwaniu pracy.

Warto nadmienić, że w przyszłości Politechnika Rzeszowska planuje utworzenie Katedry VR i sztucznej inteligencji.

Źródło: Informacja prasowa

  • Krasnal

    Producent gier ;) nie rozbawiajcie, a jakie to gry niby wyprodukowali? Raczej przehandlowalu klucze do nich z bliżej nie określonych źródeł. Dziennikarstwo w polskim wydaniu.

    • Drogi czytelniku w polskim wydaniu, w dwóch miejscach jest zamieszczona informacja, że tekst ten jest informacją prasową.

    • Jola

      G2A Land i Blunt Force