Rock Band 4 jeszcze w tym roku na PlayStation 4

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.

Gatunek gier muzycznych był zaniedbywany na platformie PlayStation 4. Poza nieudanym SingStarem oraz grami z serii Just Dance nie ukazały się, żadne tytuły skupiające się na muzyce. Dlatego wielką niespodzianką jest informacja, że Rock Band 4 autorstwa Harmonix ukaże się jeszcze w tym roku na najnowsza konsolę Sony!

Dodatkowo cieszy fakt, że twórcy zapowiedzieli pełną kompatybilność wsteczną. Osoby posiadające kontrolery do gry na starszych generacjach będą mogły używać je w najnowszej odsłonie Rock Band. Dotyczy to również wcześniej kupionych piosenek, które spokojnie będzie można odtwarzać na PlayStation 4. Miejmy nadzieje, że nie będzie to wyglądać tak samo jak z SingStarem i brakiem kilkuset piosenek z PS3 w sklepie na PS4. Twórcy zapowiedzieli także, wypuszczenie odświeżonych kontrolerów do gry. Ci, którzy ich nie posiadają będą mogli zakupić je by cieszyć się grą.

Eric Pope na blogu PlayStation 4 napisał, że najnowszy Rock Band 4 nie będzie tylko remasterem, a następnym krokiem serii naprzód.

Make no mistake, Rock Band 4 isn’t a simple “next-gen remaster” of an existing game- it’s the next step forward for the series. I can’t wait to rock out with you later this year!

Pozostaje trzymać kciuki za twórców i czekać na nowe informacje, które mają ukazać się w najbliższym czasie.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów