Rejestrator IP DS-7632NXI-K2 – najważniejsze zalety i zastosowania

Rejestrator
Rejestrator

Nowoczesny system monitoringu powinien zawierać urządzenie rejestrujące takie jak profesjonalny rejestrator IP 32-kanałowy DS-7632NXI-K2, który zapisuje obraz z dużej liczby kamer. W razie potrzeby możemy wrócić do nagrań, odtworzyć je i wychwycić istotne szczegóły.

Zanim wybierzemy jeden z modeli, zwróćmy uwagę, ile kamer da się do niego podłączyć. W ten sposób dopasujemy sprzęt do wielkości i rodzaju obiektu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie rejestratora IP!

Rejestrator DS-7632NXI-K2 – dlaczego warto go wybrać?

Rejestrator oferuje płynny zapis obrazu i dźwięku, nawet z 32 kamer IP. Dzięki temu model DS-7632NXI-K2 sprawdzi się doskonale w biurowcach, galeriach handlowych, zakładach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej. Dodatkowo możemy do niego podpiąć dwa dyski HDD o pojemności 10 TB, w ten sposób zyskujemy mnóstwo miejsca na przechowywanie nagrań. Urządzenie ma wbudowane porty USB, które pozwalają na przesyłanie nagrań na zewnętrzne nośniki danych. Użytkownik z uprawnieniami administratora może zmienić parametry pracy monitoringu w każdej chwili. Zdalne połączenie z rejestratorem odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej. W ten sposób zyskujemy dostęp do wszystkich funkcji. Aplikacja Hik-Connect pozwala na zdalny podgląd z kamer. Możemy ją pobrać zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS.

Rejestrator Hikvision – podstawa monitoringu

Producent udostępnia oprogramowanie iVMS-4200, które ułatwia konfigurację i zarządzanie systemem monitoringu. Z tego poziomu zyskujemy możliwość podglądu na żywo, niezależnie od tego, gdzie w danej chwili się znajdujemy. Oprogramowanie oferuje szereg dodatkowych funkcji:

  • odtwarzanie nagrań,
  • informacje o zdarzeniach oraz powiadomienia alarmowe,
  • wyszukiwanie i wyświetlanie materiału archiwalnego,
  • resetowanie hasła urządzenia przez e-mail.

Oprócz tego użytkownik może korzystać z oprogramowania Hik-Central, służącego do integracji systemów monitoringu. Platforma pozwala na zarządzanie alarmami i kontrolą dostępu. W razie potrzeby możemy ją rozbudować o dodatkowe moduły, dotyczące zaawansowanej analizy obrazów, rejestracji czasu pracy i administracją parkingami.

Urządzenie umożliwia rejestrację obrazu w wysokiej rozdzielczości 4000 x 3000 (12 Mpx). Prędkość zapisu wynosi 25/30 kl./s, co gwarantuje płynność obrazu. Nagranie pozwala wychwycić ważne szczegóły, dzięki czemu może posłużyć jako dowód w sprawie.

Rejestrator IP – przydatne funkcje

Na szczególną uwagę zasługuje technologia AcuSense, która bazuje na algorytmach głębokiego uczenia. Dzięki temu rejestrator wykrywa i rozróżnia obiekty, co minimalizuje ryzyko wysyłania fałszywych powiadomień. W ten sposób zyskujemy pewność, że ulewny deszcz, spadające liście i zwierzęta nie wywołają alarmu. DS-7632NXI-K2 umożliwia rozpoznawanie twarzy w strumieniu wideo dla jednego kanału, a ze zdjęć – dla 4 kanałów. W ten sposób można szybko ustalić tożsamość sprawcy. Urządzenie zapewnia niezawodną detekcję ruchu dla wszystkich kanałów. Profesjonalny rejestrator IP został wyposażony w funkcję VCA (Video Content Analysis), która analizuje obraz pod kątem wykrycia intruzów, pozostawionego bagażu, przekroczenia linii, czy identyfikacji tablic rejestracyjnych. Urządzenie zwiększa wydajność monitoringu, dzięki czemu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Czym kierować się przy wyborze rejestratora?

Bitrate wejściowy 256 MB/s umożliwia obsługę kamer wysokiej rozdzielczości na wszystkich kanałach. Z kolei bitrate wyjściowy wynosi 160 MB/s. Rejestrator posiada 4 wejścia i 1 wyjście alarmowe, które pozwalają na integrację z innymi systemami. W ten sposób można go zintegrować z urządzeniami alarmowymi, kontroli dostępu, czy automatyki budynkowej. Wejścia alarmowe pozwalają na podłączenie fotokomórek, czujników ruchu lub kontraktonów do rejestratora. Przekroczenie wirtualnej linii uruchamia wcześniej skonfigurowane funkcje. Z kolei wyjście alarmowe sprawia, że rejestrator może współpracować z centralą alarmową lub zewnętrznymi sygnalizatorami. Rejestrator IP Hikvision DS-7632NXI-32 obsługuje standard ONVIF, dzięki czemu współpracuje z kamerami innych producentów. Należy zaznaczyć, że urządzenia powinny również wspierać ten standard. Rejestrator posiada wbudowane porty VGA i HDMI, dlatego podłączymy go praktycznie do każdego telewizora lub monitora.


Źródło: Artykuł zewnętrzny