Recenzja Natec Turbot Slim – klawiatura z touchpad do telewizora

Natec Turbot Slim
Natec Turbot Slim

Natec Turbot Slim to mała, bezprzewodowa klawiatura z touchpadem. Produkt skierowany jest głównie do posiadaczy smart TV i Android TV, którzy chcą wygodniej korzystać z funkcji telewizora.

Specyfikacja techniczna

Siła nacisku do aktywacji klawisza55 g
Dystans do aktywacji klawisza2 mm
Czas reakcji8 ms
Akcesoria w zestawieInstrukcja obsługi
Układ klawiszyStandardowy (US)
PrzeznaczenieSmart TV
Waga400 g
Wysokość11 mm
Szerokość129 mm
Długość355 mm
Cechy dodatkowePlug&Play
Zasilanie2x AAA
Zasięg10 m
MateriałABS + metal
KolorSrebrny, Czarny
Liczba klawiszy multimedialnych12
Liczba klawiszy83
KomunikacjaBezprzewodowa 2.4 GHz
PodświetlenieNie
Mechanizm klawiszyX-Scissors
ZłączaUSB Typ-A
ProfilNiski
Obsługiwane systemy operacyjneWindows XP, Windows Vista, Windows 8, Windows 7, Windows 10, MAC, Android 4.2.2
Klawisze multimedialneTak

Wykonanie

W pudełku Natec Turbot Slim znajdują się klawiatura, krótka instrukcja, mały nadajnik oraz dwie baterie AAA.

Klawiatura robi bardzo dobre wrażenie wizualne. Jest mała i lekka, dzięki czemu łatwo można ją przenosić lub schować w okolicach telewizora. Dzięki kompaktowemu kształtowi wygodnie leży na kolanach.

Urządzenie w czasie użytkowania jest ciche. Przyciski właściwie nie wydają dźwięku. Klawiatura mimo bardzo cienkiej konstrukcji nie ugina się pod naciskiem.

Klawiatura Natec Turbot Slim (6)
Klawiatura Natec Turbot Slim

Skok klawiszy jest niski i podobny do tego spotykanego w laptopach. Obok klawiatury po prawej stronie znajduje się touchpad z dwoma przyciskami. Z boku ulokowano także przełącznik, którym uruchamia się urządzenie.

Oczywiście nie zabrakło tutaj przycisków funkcyjnych i klawisza FN, dobrze znanego posiadaczom laptopów. Za pomocą skrótów możemy więc m.in. zmienić głośność, wylogować się, uruchomić wyszukiwarkę, etc. By wykorzystać potencjał przycisków, mamy możliwość wyboru urządzenia, do którego jest podpięta klawiatura (Android, Windows, iMac).

Klawiatura Natec Turbot Slim (10)
Klawiatura Natec Turbot Slim jest zasilana dwiema bateriami AAA.

Wąski górny pasek urządzenia jest wykonana ze świecącego plastiku, na którym znajdują się diody sygnalizujące m.in. uruchomienie klawiatury.

Tył urządzenia jest wykonany z aluminium. Mały nadajnik komunikuje się bezprzewodowo z klawiaturą za pomocą sygnału 2.4 GHz.

Klawiatura Natec Turbot Slim (7)
Klawiatura jest bardzo płaska i lekka.
Klawiatura Natec Turbot Slim (4)
Klawiatura Natec Turbot Slim – pudełko

Idealna klawiatura z touchpadem do smart TV

Klawiatura przede wszystkim przyda się posiadaczom smart TV. W wygodny sposób można przeglądać internet, wpisywać hasła, a nawet grać w niektóre pozycje. Dzięki wcześniej wspomnianemu przyciskowi FN i skrótom możemy np. zmienić głośność telewizora, uruchomić wyszukiwarkę, wyłączyć TV, uruchomić szybko wybrane aplikacje czy wrócić do głównego menu. Wszystkie te operacje przydają się w czasie korzystania z telewizora i jego funkcji internetowych.

Używanie Natec Turbot Slim jest zdecydowanie wygodniejsze od małej klawiaturki wbudowanej w pilota telewizora.

Klawiatura Natec Turbot Slim (13)
Klawiatura Natec Turbot Slim

Natec Turbot Slim jak na bezprzewodowe urządzenie ma dość duży zasięg. Korzystałem z niego w odległości około 5 metrów od nadajnika i nie było żadnych problemów związanych z poruszaniem czy reakcją klawiszy.

Klawiatura nadaje się także jako kontroler do gier podpięty pod PC. Na duży telewizor transmitowałem sygnał z komputera za pomocą Steam Link, a Natec Turbot Slim używałem jako urządzenie do sterowania. Oczywiście klawiatura przez swoją budowę nie nadaje się do wszystkich gier, ale do spokojnej rozgrywki np. w Civilization VI spełnia swoje zadanie.

Klawiatura Natec Turbot Slim (12)
Przycisk do uruchamiania klawiatury

Dzięki temu mogłem rozsiąść się przed dużym TV i grać bezprzewodowo na kompaktowej i małej klawiaturze.

Zarówno touchpad jak i klawiatura jest wygodna w użytkowaniu. Szkoda, jedynie, że nie jest podświetlana, ale domyślam się, że taki dodatek wpływałby mocno na czas pracy na jednym zestawie baterii.

Klawiatura Natec Turbot Slim (9)
Metalowa obudowa

Czy warto kupić klawiaturę Natec Turbot Slim?

Natec Turbot Slim to solidne urządzenie, które przyda się przede wszystkim posiadaczom smart TV. Za pomocą tego kompaktowego urządzenia, korzystanie z dobrodziejstw Android TV staje się jeszcze łatwiejsze i szybsze. Sprzęt ma spory zasięg, dzięki czemu można używać go nawet z dość sporej odległości do TV.

Plusy
  • Solidne wykonanie
  • Lekka
  • Cicha
  • Duży zasięg
Minusy
  • Brak
9
Ocenił Damian Stefański