Rebellion jest dumny z robienia nowego IP. Nowy materiał z Strange Brigade, już w przyszłym tygodniu

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Strange Brigade
Strange Brigade

Rebellion, brytyjski deweloper i wydawca, jest dla graczy głównie znany z serii Sniper Elite. Firma jednak posiada od 2000 roku prawa do własności intelektualnej zawartej w brytyjskiej serii komiksów 2000AD. Wydawać by się mogło, że to prawdziwa kopalnia dla growych adaptacji, ale twórcy pragną tworzyć zupełnie nowe IP. Taką grą będzie zapowiedziane w zeszłym roku – Strange Brigade.

W wywiadzie zamieszczony w  kwietniowym numeru Xbox Magazine, starszy projektant Tom Rigby i główny projektant Steve Briscoe, wyjaśniali, dlaczego tworzenie nowych marek jest lepsze niż obecnie panująca w branży  tendencja tworzenia adaptacji lub kontynuowania przetrawionych już serii.

Tom Rigby powiedział:

Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że jest to zupełnie nowe IP (Strange Brigade) i jestem z tego dumny. Myślę, że Rebellion sporo ryzykuje, ale jeśli się to opłaci, to będzie wspaniale. Jeśli nie, to przynajmniej spróbowaliśmy. Myślę, że to jest to, w czym nasza firma jest dobra. Mamy wystarczająco dużo swobody, aby wypróbować nowe rzeczy, a obcenie nie dzieje się to często. Nie widzisz ludzi próbujących nowych marek – obecne trendy są bardzo bezpieczne.

Twórcy podkreślają również, że dzisiaj twórcy nie chcą robić gier, w które gracze chcieliby zagrać, ale korzystają z bezpiecznej i wygodnej opcji i robią tytuły, w które gracze już grają.

Strange Brigade będzie trzecioosobową strzelaniną z rozgrywką nastawioną na współpracę. Nie będzie jednak nic stało na przeszkodzie, by grę ukończyć w pojedynkę. Akcja produkcji przeniesie nas to alternatywnej wersji lat trzydziestych ubiegłego wieku. Przemierzając Imperium Brytyjskie naszym zadaniem będzie odnaleźć  sekrety po dawnych cywilizacjach. Misję tą utrudnią nam bestie wskrzeszone przez Seteki – egipską czarownicę.

Rebellion zaprezentuje nowe materiały z Strange Brigade, już w przyszłym tygodniu, podczas dobywającej się w dniach od 19 do 23 marca imprezy – Game Developers Conference. Premiera gry planowana jest na na te roku. Tytuł będzie dostępny na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Strange Brigade – gameplay

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów