Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

RANKING: 5 najlepszych strategii 2018 roku

Strategie
Strategie

Ostatnie dwanaście miesięcy było dobrym czasem dla fanów strategii, więc pierwszy raz w historii naszych rankingów postanowiliśmy docenić 5 najlepszych gier strategicznych. Wybór był ciężki, parę niezłych gier jak Northgard, czy Jurrasic World Evolution odpadło. Mamy jednak świetne pozycje na naszej liście i jeśli ktoś przespał ten rok, to niech wyciąga kart(k)ę i notuje, co należy kupić jak najszybciej.

5. Phantom Doctrine (PC, PS4, XONE)

Recenzja (PC)

Kasjan: Phantom Doctrine to gra inspirowana serią X-COM autorstwa CreativeForge Games. W Phantom Doctrine musimy ocalić świat przed katastrofą – gracz zarządza agentami, którzy muszą niszczyć spisek i szpiegów wroga. Gdy usłyszałem o tej grze od razu rzuciłem pieniędzmi w monitor. Po zagraniu w nią i przejściu – rzuciłem raz jeszcze. Szybko polubiłem się z Phantom Doctrine, bo to po prostu świetna gra jest. Walka daje ogromną satysfakcję, a ciągłe krótkie misje związane ze wspomnianym zabijaniem/uprowadzaniem wrogich agentów się nie nudzą. Gra jest bardzo złożona, ma wiele ciekawych pomysłów, syndrom „jeszcze jednej tury” i w żaden sposób nie odczułem znużenia.

4. Ancestors Legacy (PC, PS4, XONE)

Recenzja (PC)

Kasjan: Ancestors Legacy jest strategią, w której prowadzimy do boju jedną z czterech wybranych przez siebie frakcji. Akcja gry rozgrywa się we wczesnym średniowieczu – bitwy, które gliwickie studio Destructive Creations ukazało w swojej produkcji, pojawiły się w grach komputerowych często po raz pierwszy. Autorzy wykonali świetne wprowadzenia do misji, cutscenki na silniku gry dają radę, a cele stawiane nam w trakcie rozgrywki nie pozwalają nam się nudzić – jest to miłe zaskoczenie zobaczyć tak dobrą strategię osadzoną w średniowieczu z ciekawymi frakcjami i potyczkami. Choć wszystko sprowadza się do wycięcia w pień przeciwników, to kampania w Ancestors Legacy daje wielką frajdę. Serdecznie polecam wszystkim fanom RTSów.

3. Into the Breach (PC, Switch)

Recenzja (PC)

Jakub: Into the Breach to świetnie oceniana dwuwymiarowa strategia turowa, w której rozgrywa się walki na bardzo małych planszach. Za Into the Breach stoi bardzo dobrze przemyślany pomysł na rozgrywkę, którego ubranie w odpowiednie szaty dopina całości. Gra zmusza mózg do wzmożonej aktywności i uczciwie weryfikuje umiejętności planowania, więc nie ma co liczyć na szczęście, a ostateczny wynik uzależniony jest wyłącznie od naszego skilla. Studio Subset Games zrobiło grę, która świetnie sprawdziłaby się na urządzeniach mobilnych. To właśnie na smartfonie najchętniej zagrywałbym się w Into the Breach. Dobrze, że ukazała się też w sierpniu na Nintendo Switch.

2. BattleTech (PC)

Recenzja (PC)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kasjan: BATTLETECH to strategiczna gra turowa, w której kierujemy grupą najemników będących pilotami mechów. Złożoność i taktyczność walk to z pewnością główne atuty BATTLETECH – wielu gra może odrzucić, ale wielką zaletą tej produkcji jest to, że nasze poświęcenie jest wynagradzane niezwykłą satysfakcją z wygrywania potyczek. Zgadzam się z recenzującym grę Jakubem, że to pierwsze wrażenie wywołane przez produkcję twórców Shadowrun jest dość chłodne. Trzeba przyznać też, że im dalej w las, tym bardziej przekonujemy się do atrakcyjności gry. Dla fanów strategii turowych pokroju XCOM-a z pewnością jest to pozycja obowiązkowa – ostatnio wydane zostało DLC o nazwie Flashpoint, które oczywiście opiszemy na łamach portalu. Dla mnie BATTLETECH to jedna z najlepszych gier jakie wydano w tym roku.

1. Frostpunk (PC)

Recenzja (PC)

Jakub: Frostpunk jest strategią, która posiada cechy typowe dla city builderów i gier survivalowych. Historia skupia się na zagładzie grożącej ludzkości z powodu wymarznięcia. Jedyną szansą na przetrwanie jest wzniesienie miasta w sąsiedztwie wielkiego generatora. 11 bit studios ponownie namieszało w stylistyce gatunków, tworząc coś oryginalnego. We wzorowy sposób przeniesiono do Frostpunka to, za co doceniono kilka lat temu This War of Mine. Ich najnowsza gra jest jednak zdecydowanie ambitniejsza pod względem zawartości i zastosowanych mechanik. To bezapelacyjnie najlepsza polska gra i najlepsza strategia wydana w tym roku – na brawa zasługuje polskie studio również za darmowe dodatki wydawane po premierze.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement