RANKING: 5 najlepszych gier na konsolę 3DS w 2016 roku!

| @Kasjan_Nowak | | Przeczytasz w 3 min.

Nintendo 3DS jest systemem, który może pochwalić się olbrzymią biblioteką wyśmienitych gier. Rok 2016 dorzucił do tej puli kilka naprawdę solidnych produkcji. Od najnowszych Pokemonów, przez trylogię Fire Emblem Fates aż po Kirby: Planet Robobot. Nintendo dostarczyło nam setki godzin rozrywki na najwyższym poziomie. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się nad zakupem przenośnej konsolki Nintendo, to te pięć tytułów jest mocnym argumentem do popędzenia do sklepu w bamboszach po swój egzemplarz.

5. Zero Time Dillema (3DS, PC, PSV)

Tomek: Zero Timme Dilemma to trzecia część wyśmienitego cyklu zapoczątkowanego przez 999. Mamy grę typu Visual Novel z olbrzymią ilością zagadek i masą scenek brutalnych zgonów naszych bohaterów. Zagmatwana, ale ciekawa fabuła służy jako dobre zwieńczenie serii zapoczątkowanej na Nintendo DS. Akcja gry rozpoczyna się w Sylwestra 2028 roku. Grupa 9 osób budzi się w celi. Staje przed nimi postać ubrana niczym doktor zarazy. Zostajemy podzieleni na 3 grupy po trzy osoby i zamknięci w podziemnym kompleksie służącym do przygotowań przed wyprawą na Marsa. Zero rozpoczyna z nami śmiertelną grę, gdzie śmierć minimum 6 osób pozwala reszcie na opuszczenie prowizorycznego więzienia. Tytuł ten wprowadza do cyklu sporo nowych rozwiązań i oferuje nam oprawę graficzną lepszą niż kiedykolwiek wcześniej.

4. Kirby: Planet Robobot (3DS)

Kasjan: Seria Kirby na rynku jest już od blisko 25 lat – jednak wydaje się, że bawić wszystkich będzie jeszcze przez długie lata – różowa kuleczka ciągle potrafi wciągnąć gracza na dobre. Planet Robobot to wyśmienita platformówka, posiadająca wspaniałą oprawę graficzną, dużo łamigłówek, trybów i morze dobrej zabawy. Jeden z lepszych tytułów na tę platformę, dajemy słowo.

  • Pokemon

    Dla mnie wygrał Super Mario Maker For Nintendo 3DS =)

    • Tomek Piotrowski

      Interesujące. Grałeś/aś wcześniej na Wii U czy to był pierwszy kontakt z patentem?